Vali Demirtaş Suriyeli Öğrencilerle Buluştu

  0
  549

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Konaklama Tesislerinde kalan Suriyeli öğrencileri Çadırkentte açılan okullarda ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet edip, öğretmenlerden ders durumunu sordu.

  Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte çadırkentteki okulları ve açılan kursları gezen Vali Mahmut Demirtaş, kurslarda meslek öğrenen kursiyerle sohbet ederek, öğrencilerle buluştu. Abdullah Nasri adlı Suriyeli çocuğa yakın ilgi gösteren Vali Mahmut Demirtaş, yanından ayrılmayan küçük çocuğun elinden tutarak kamp içersindeki kursları ve okulları gezdi.

  Vali Mahmut Demirtaş’a yoğun ilgi gösteren Suriyeli çocukların mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu. Çocuklarla sohbet ederek herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını soran Vali Demirtaş, kendisi ile sohbet ettiği çocukların gayet mutlu olduklarını ifade etmeleri bizleri de mutlu etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak biz bu insanlara sahip çıktık. Çadırkentte 10 bin kişinin üzerinde Suriye halkını barındırıyoruz. Çadırkentte her türlü ayrıntıyı düşünülerek burada çok amaçlı kurslardan, çocuk oyun alanlarına, sahra hastanesinden, okula kadar her türlü hizmet verilmektedir.  Açtığımız okullarda ise 3 bin öğrenci eğitim ve öğrenim görmektedir. Bu çocukların yüzündeki tebessüm inşallah hiç eksik olmaz” dedi.

  Vali Demirtaş çadırkentte düzenlediği ziyaret kapsamında, Adıyaman Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Suriye’li sığınmacılar için açılan halı kursunda Suriyelilerin el emeği göz nuru yaptıkları bir halının da sembolik kesimini yaptı. Ziyaret, Suriyeli çocuklarla birlikte fotoğrafı çekimi ile son buldu.

  cadirkentte_incelemeee_3

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz