Ülfet Hareketi Genel Başkanı Erol; “Bangladeş hükümetin güdümündeki yargının bu kararı apaçık bir zorbalıktır”

  0
  502

  Merkezi Adıyaman’da Bulunan Ülfet Hareketi Genel Başkanı Murat Erol Bangladeş Hükümeti tarafından idam edilecek olan Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Abdülkadir Molla için önemli açıklamalardan bulundu.

  Murat Erol; “Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Abdülkadir Molla, işbirlikçi Bangladeş Hükümeti tarafından idam edilecektir. En başından beri temel insan hak ve hürriyetlerinin uzağında bir tutum izleyen Bangladeş Hükümetinin ve hükümetin güdümündeki yargının bu kararı apaçık bir zorbalıktır. Bangladeş Hükümeti, sömürünün ve emperyalizmin her türlüsüne karşı çıkan bir hareket olan Cemaat-i İslami’yi tasfiye etmek için açıkça insanlık suçu işlemektedir. Bu idamı ve Bangladeş Hükümetini şiddetle protesto ediyoruz.

  Erol “Aynen 28 Şubat Postmodern Darbesinin yerli aktörlerini yaptığı gibi Bangladeş Hükümeti dışarıdan, Siyonist ve emperyalist çevrelerden aldığı talimatla hareket etmektedir. Kendi halkına karşı acımasız bir kıyım uygulamaktadır. Bangladeş Hükümeti, Bangladeş’in insan gücünü ve enerji kaynaklarını küresel güçlere peşkeş çekerek ikbal peşinde koşan kadrolardan oluşmuştur. En başından beri ülkenin enerji kaynaklarının yağmalanmasına, insanının alın terinin ve emeğinin sömürülmesine karşı çıkan ve bu çizgide faaliyet gösteren Cemaat-i İslami’nin idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım yapılmaktadır. Bu idam ve infazların Bangladeş halkının özgürlüğü ve refahı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Bilakis halka rağmen kolluk kuvvetlerinin gücü ile hareket eden ceberut bir yapı vardır.

  İnsanların temel hak ve özgürlerinin ayaklar altına alan Bangladeş Hükümetine karşı, çifte standartçı, ikiyüzlü ve çıkar esası güden ABD Ve AB’den bir tepki gelmesini zaten beklemiyoruz. Biz onları Bosna’dan, Irak’tan, Çeçenistan’dan, Filistin’den, Mısır’dan, Arakan’dan zaten tanıyoruz. Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı yürüttüğü zorbalığın, barbarlığın ve hukuk tanımazlığın arkasında ABD, AB ve İsrail’in gizli ellerinin olduğunu biliyoruz. Bu kirli ellerin sahiplerini lanetliyoruz.

  Murat Erol,konuşmasına devamla son olarak şunları söyledi” Bizler Ülfet Hareketi mensupları olarak bu idamı bir kez daha şiddetle protesto ediyor ve lanetliyoruz. Allah’ın laneti ve gazabı tüm zalimlerin üzerine olsun. Onlar akıttıkları kanda boğulacaklardır. Bu haksızlıklar ve zulümler karşısında susanlar ise elbette alınlarında kara bir leke ile bir ömür dolaşacaklardır. Bu kara lekeyi taşımak istemeyen, insanlık onuruna ve duyarlılığına sahip olan herkes bu idama tepkisini en şiddetli biçimde göstermelidir.Şehadet Abülkadir Molla’yı ölümsüz kılacaktır. İnsanlıktan nasibini almamış emperyalist güçler ve işbirlikçi Bangladeş Hükümetinin mensupları için ise elbette çok yakında çetin bir azap vardır.”Dedi

  ÜLFET HAREKETİİ (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz