TOKİ Vatandaşı Mağdur Ediyor

  0
  61

  Adıyaman il merkezinde kentsel dönüşüm çerçevesinde yaklaşık bir yıl önce toplu konut yapımına başlayan TOKİ’den konut alan vatandaşların bu süre zarfında hiçbir muhatap bulamamaları tepkiye neden oldu.

  Adıyaman’ın en eski mahallelerinden olan Musalla Mahallesinde yaklaşık bir yıl önce kentsel dönüşüm kararı alınan ve 10 aydır üyelerden taksit alınan TOKİ konutları ile ilgili sorunlarına çözüm bulacak veya sorularını yanıtlayacak bir muhatap bulamayan TOKİ üyeleri, bu durumdan oldukça rahatsızlar.

  Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 363 konutun yapımının devam ettiği eski Marangozlar Sitesi yerindeki projeyle ilgili birçok sorunları ve soruları olduğunu söyleyen ancak buna karşın bir muhatap bulamadıklarını açıklayan vatandaşlar, yetkilileri açıklama yapmaya davet etti.

  Milletin 10 aydır mağdur olduğunu söyleyen vatandaşlar, “10 aydır aidat yatırıyoruz ama kimi binalar bitmek üzere olmasına rağmen halen ne zaman taşınacağımız konusunda hiçbir bilgi verilmedi. Ayrıca yapım aşamasında olan binalarda doğalgaz tesisatının nasıl döşeneceği, aidatlar dışında üyelerin başka bir masrafının olup olmayacağı konularında da birçok soru akıllarda dolaşmasına rağmen bu soruları cevaplandıracak bir yetkiliye ulaşamıyoruz maalesef. Artık ilin yetkililerinden bu sorunumuza bir çözüm bulmalarını istiyoruz” diye konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz