TBMM Filistin Dostluk Grubu Üyesi Adıyaman Milletvekili Dr. Yetiş’ten İsrail Saldırılarına Kınama

  0
  68

  TBMM Filistin Dostluk Grubu Üyesi Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş son günlerde İsrail’in Filistinlilere yönelik  saldırılarını kınadı.

  Adıyaman Milletvekili Dr. Yetiş yaptığı açıklamada “Büyük Yahudi Ütopyası projesinin eseri olan İsrail devleti, kurulduğu tarihten bugüne işgal ettiği Filistin topraklarındaki Müslümanlara her tür zulmü reva görmektedir. Çocuktan yaşlıya engelliden gence her Müslümanı potansiyel terörist olarak gören Siyonist zihniyetli İsrail hükümetleri, komplolarla, uzatılan barış elini kırmaktadır. 12 Haziran’dan beri kayıp olan İsrailli üç gencin cesetlerinin bulunmasını fırsat bilen Siyonist hükümet, sadece suçluları tespit ederek cezasını verebilecekken, topyekûn bir halkın üzerine yine bomba yağdırarak gerçek niyetini ortaya koymaktadır.

  Sykes–Picot’un çocuğu olan İsrail bugün yaşadığı coğrafyada meydana gelen fay kırılmalarından etkilenmeyeceğini düşünmemelidir. İngiltere ve Fransa’nın büyük çabalarla dünyanın dört bir tarafında dağınık halde yaşayan Yahudileri bir araya getirerek ve toprak satın alma ile başlayıp kurulan uydu devlet, toprak işgalleri ile bugünkü sınırına ulaşmıştır. Siyonist hükümetler tüm Ortadoğu coğrafyasında emperyal bir güç olabilmenin hayali ile işgal içgüdüsünden vazgeçmemektedir. Bu hayal ve ütopya tüm Ortadoğu halklarına huzursuzluktan, kan ve gözyaşından başka bir şey vermemektedir.  Elbette her milletin ve dahası her insanın yeryüzünde yaşama hakkı en tabii haktır. Fakat yaşamayı kendi dışındakilerin ölümüne bağlayan, onların kanından beslenen bir düşüncenin payidar olamayacağı da bilinmelidir. Bu nedenle İsrail Hükümetini akıllı olmaya, savaş tamtamlarından vazgeçerek Barışın ve huzurun bu topraklarda yeşermesi için bu öldürme sevdasından vazgeçmeye çağırıyoruz.

  Üç İsrailli gencin öldürülmesi, ki kimin öldürdüğü net olarak bilinmediği halde, daha kaybolma anından itibaren İsrailli siyasetçilerden tüm Filistin’i suçlayan açıklamaların gelmiş olması manidardır. Her an savaş ve kan hayali ile yaşayan İsrail hükümetinin bu komplonun bir parçası olmadığı nerden bilinmektedir. İsrail hükümetinin bu pervasız tavrı 17 yaşındaki Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr’a benzin içirilerek yakılmak suretiyle hunharca katledilmesine neden olmuştur. Yeni Hudayrların katledilmesi için de ırkçı Yahudiler tacizlerini sürdürmektedir. İşgal ettikleri topraklarda öz vatanlarında insanlara her tür zulmü reva gören ırkçı Siyonist hükümetler ve destekçileri bilmelidir ki; Filistin halkı yalnız değildir. Kandan medet uman İsrail siyasetçilerinin Müslümanlara yaptıkları haksız ve pervasız saldırılarını kınıyorum”dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz