Taşkale Köyü Derneği’nden Eğitime Destek

  0
  197

  Daha önce de birçok alanda önde giden ve sosyal sorumluluk alanında bir model görüntüsü çizen Taşkalelilerin yüreği bu sefer eğitim için attı. Merkezi İstanbul’da bulunan Taşkale Köyü ve Mezraları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geleneksel burs dağıtım töreni yoğun katılımla gerçekleşti.

  Sunuculuğunu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kılınç’ın üstlendiği gecede; Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aydın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Karahan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Etkiroğlu, Belediye Meclis Üyesi İrfan Karataş, İlçe Yönetim Yönetim Kurulu Üyesi YKM Komisyonu Başkanı Zeynep Gürkan, Belediye Meclisi Aday Adayı Şerafettin Kodak, Mega Center İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılınç, ADIFED Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Akarslan, Söğütlübahçe Köyü Dernek Başkanı Ekrem Akarslan, İşadamları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

  Gecenin ilk konuşmasını Dernek Başkanı Süleyman Alpaydin yaptı. Alpaydin, eğitime olan desteklerinin her zaman süreceğini ve bunun da ancak hep birlikte hareket edilmesi sonucunda anlamlı olabileceğini söyledi. Alpaydin sözlerine şu şekilde devam etti: “Bölgemizde genelde eğitime destek en sona bırakılırdı, fakat bunun cezasını millet olarak epey ödedik. Artık eğitim sadece ülkemizin değil, evimizin de en büyük sorunu olmaya başladı. Bu sorunu iliklerimize kadar hisettiğimiz için eğitime önem vermeye başladık. Elhamdülillah artık bütçemizin büyük bölümünü eğitimli insan yetiştirmek için ayırıyoruz” dedi.

  Kurucu Başkan kimliğiyle söz alan Mega Center İşletme Başkanı Kemal Kılınç da, “Böyle anlamlı bir günde bizleri bir araya getiren başta Dernek Başkanımız Süleyman Bey’e ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Biz de bu arkadaşlarımızın heyecanılarını yakinen takip ediyoruz. Eğitime elimizden geleni esirgemeyeceğimizi tekrar belirtmek isterim” dedi.

  Gecenin şeref konuğu olarak katılan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise, Adıyamanlıların birlik ve beraberliğini her zaman dile getirdiklerini, bunu da böyle sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle başarabildiklerini ifade etti. Develioğlu, “Derneklerimizin faal olması bizi daha çok heyecanlandırmaktadır.Amaçları hizmet olduğu için biz de belediye olarak her zaman bu amaç doğrultusunda çalışmaktayız” dedi.

  Gecenin sürprizi ise illizyon ve jonklör gösterileriyle salonu coşturan, “Yetenek Sizsiniz” yarışması finalistlerinden baba-oğul Kaan Obüs ve Erkan Obüs oldu. “İbiş” tiplemesiyle Goncagül Tiyatrosu’nun oyuncusu Ümit Kaplan’ın da sahnede gösterdiği performans dernek üyeleri ve misafirler tarafından ilgiyle izlendi.

  Geç saatlere kadar süren gecede üyeler doyasıya eğlendiler. Daha sonra otuz beş üniversite  öğrencisinin bursu dağıtılarak toplantıya son verildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz