SPORDER’in Semineri Başlıyor

  0
  81

  Spor-Der tarafından gerçekleştirilecek olan Scouting (Yetenek İzleme) Semineri bugün Gençlik Merkezinde başlıyor.

  Adıyaman’da sportif faaliyetlerini sürdüren Spor-Der, çok önemli bir organizasyona daha imza atıyor. Spor camialarının gelişimi açısından oldukça büyük önem taşıyan Scouting (Yetenek İzleme) Semineri düzenleyecek olan Spor-Der bu faaliyeti için alanında uzman olan ve şu an Eskişehirspor’un başarısı için ter döken M. Kamuran Yavuz ve Hüsamettin Türkkan’ı bugün Adıyamanlılarla buluşturacak.

  Yönetim kurulu adına konuşan ve 3 gün sürecek programın ilk gününün Gençlik Merkezinde, ikinci ve üçüncü günü programlarının ise Adıyaman Üniversitesi Kampusu Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Salonunda yapılacağını belirten başkan Nuri Sever, amaçlarının spor camiasını bilinçlendirmek olduğunu söyleyerek, “Adıyaman Spor-Der olarak eğitim amaçlı faaliyetleri önemsiyoruz. Bu anlamda M. Kamuran Yavuz ve Hüsamettin Türkkan’ı ‘Scouting-Yetenek izleme’ eğitimi vermek üzere Adıyaman’a getirme şansını yakalayınca hemen işe koyulduk. 3 gün sürecek olan ve ilk günü olan Cuma günü saat 15.00’da Adıyaman Gençlik Merkezi’nde başlayacak olan seminerimizin, ikinci ve üçüncü günü eğitimleri Adıyaman Üniversitesi Kampusu Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Salonunda devam edecek” dedi.

  Seminere katılacak iki önemli hoca hakkında da bilgi veren Sever, “Hocalarımız ve seminer konusuna spor camiamıza yabancı sayılmaz. Halkımızla da paylaşmak adına bilgi verecek olursak; Seminer verecek olan hocalarımızdan M. Kamuran Yavuz, 1960-70’li yılarda Eskişehirspor ve milli takımlarda çok başarılı bir futbolculuk mazisine sahip, daha sonraki yıllarda birçok kulüpte teknik adam olarak ülke futboluna hizmet eden bir isim. 1995-96 futbol sezonunda Çanakkale Dardenelspor’u Süper Lig’e çıkaran hocamız, şu an Eskişehirspor’un Scout ekibinin başında ülke futboluna hizmet etmektedir. Hüsamettin Türkkan ise futbolla ilgili ‘Duran Topların Değerlendirilmesi’, ‘Profesyonel Kulüplerde Mükemmellik Modeli’ isimli kitapların yazarıdır. ‘Altyapı Takibi’ isimli bilgisayar programı hazırlamıştır. Halen Eskişehirspor’da M. Kamuran Yavuz’un scout ekibinde futbola hizmet etmektedir. Şunun altını çizmemiz lazım ki hocalarımızın seminerle ilgili ücret talepleri olmamıştır. Duyarlılıklarını ilimiz spor camiası unutmayacaktır” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz