Spor-Der’in Scouting Semineri Sona Erdi

  0
  75

  Adıyaman Spor Der (Sporcular derneği) tarafından organize edilen ve 3 gün boyunca devam eden “yetenek izleme” semineri sona erdi.

  Adıyaman Üniversitesi Kampusu Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Çok amaçlı Salonunda devam seminer, güzel görüntülere sahne olurken, seminerin davetlisi olarak ilimize gelen uzman M. Kamuran Yavuz ve Hüsamettin Türkkan izleyenlere önemli tüyolar verdi.

  Adıyaman’da sporun yeniden ayağa kalkması için büyük gayretler sarf eden Spor-Der,yeni etkinliğiyle yediden yetmişe herkesin taktirini toplarken,  seminere spor adamları, sporcular ve Adıyaman’da futbol oynamış insanlar yer aldı. Spor camiaları için çok büyük önem arz eden Scouting (yetenek izleme) konusunda bilgilendirme yapan Yavuz ve Türkkan, ilimizdeki spor adamlarıyla da görüş alışverişinde bulurken, Adıyaman’ın potansiyelli bir il olduğunu sözlerine eklediler.

  Seminer sonunda gazetelere bir açıklama yapan Spor Der Adıyaman İl Başkanı M. Nuri Sever, eğitimlerin verimli geçtiğini belirterek “Spor-Der olarak eğitim amaçlı faaliyetleri önemsiyoruz. Dolayısıyla imkânlarımızı zorlayarak veya yakaladığımız fırsatları değerlendirerek spor camiasına faydalı olacağına inandığımız eğitim faaliyetlerini yaptık. Bu anlamda M. Kamuran Yavuz ve Hüsamettin Türkkan’ı ‘Scouting-Yetenek izleme’ eğitimi vermek üzere Adıyaman’a getirme şansını yakaladık. Ben eğitimlerin olumlu ve güzel bir havada geçtiğini düşünüyorum. İnşallah ilimiz spor adamlarına fayda sağlamışızdır. Bu tür etkinliklerin Adıyaman için önemini herkes tahmin edebilir. Neden bizim de ilimizden yıldızlar ya da yıldız adayları çıkmasın? Umuyoruz ki güzel sonuçlar doğurur bu seminer. Ben başta seminere konuk olarak gelen  uzman M. Kamuran Yavuz ve Hüsamettin Türkkan olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz