Siteler Mahallesi’ne Taziye Evi Yapılıyor

  0
  489

  Sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmet eden Adıyaman Belediyesi, birçok mahallede olduğu gibi, Siteler Mahallesi’nde de taziye evi yapıyor.   

  Belediye’nin taziye evleri projesi kapsamında, Siteler Mahallesi’nde bir süre önce yapımına başlanan taziye evinin bir an önce tamamlanması için, çalışmalar son sürat devam ediyor. Siteler Camisi’nin avlusunda yapımı devam eden taziye evi inşaatının önemli bir kısmı tamamlanırken, önümüzdeki günlerde tamamlanıp hizmete sunulacağı belirtildi. Binanın faaliyete geçmesiyle birlikte bu bölgede taziye kültürünün yaşatılmasıyla mahallenin önemli bir ihtiyacı karşılanacak.

  Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan; “Şehrimizdeki taziye kültürü uzun zamandan beri devam eden güzel bir gelenek. Büyüklerimizden bizlere miras kalan bu geleneği bizler de gelecek nesillere aktararak inşallah sürekli yaşatılmasını sağlayacağız. Bütün çabamız bu yöndedir. Sosyal amaçlı olan bu kültürümüzü gören, duyan birçok kentin bizi örnek aldığını görüyoruz. Bu bizi son derece mutlu ediyor.

  Her mahallemizde taziye evlerimiz var. Kimisi cami avlusunda, kimisi de farklı alanlarda vatandaşlarımızın hizmetinde. Belediye olarak sürekli yenilerinin yapılması için çaba harcıyoruz. Şu sıralar Siteler Mahallemizde de modern bir taziye evi inşa ediyoruz. Siteler Camisi’nin avlusunda yapımını sürdürdüğümüz taziye evini 3 katlı yapıyoruz. Bodrum katında mutfak ve yemekhane var. Zemin katını erkekler, 1. katını bayanlar kullanabilecek ve oturumu 150 metrekaredir. Artık son rötuşları yapılıyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz