Sincik, Başbakan Erdoğan’ı Bekliyor

  0
  60

   Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Adıyaman’ın Sincik ilçesine ‘teşekkür’ ziyaretinde bulunacağını açıklaması, ilçe halkında heyecanı doruğa çıkardı. 
  10 Ağustos’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 95.7 oranında destek vererek rekor kıran Sincik ilçesi, Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor. Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği rekor oy ile ülke gündemine oturan Sincik ilçesi, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak Adıyaman’a gerçekleştireceği teşekkür ziyareti kapsamında Sincik’i de ziyaret edeceğini açıklaması ilçede coşkuyla karşılandı.
  Sincikli vatandaşlar, Erdoğan’ın açıklamalarıyla büyük gurur duyduklarını ifade ederek, Recep Tayyip Erdoğan’ı ilçede en iyi şekilde ağırlamak istediklerini belirttiler. 
  Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan’a açık destek veren Sincik Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Korkut da büyük bir heyecanla haberi aldıklarını söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilçemizi ziyareti bizim için büyük bir şeref, bir onurdur. Evrensel değerlerin korunduğu, hukukun egemen kılındığı, milli iradenin gerçek anlamda tecelli ettiği, muhtıra dönemlerinin sona erdiği Yeni Türkiye’nin inşasına emek veren duyarlı ve bilinçli Sincik halkına sonsuz teşekkürler. Sincik halkı, dünyada, bölgemizde ve ülkemizde meydana gelen değişimin farkındadır. Bu değişimle beraber bölgemizde güçlü devlet olma, uluslararası dengeleri değiştirebilecek ekonomik güce ulaşabilme fırsatının değerlendirilmesi gerekiyordu. Bu bilinçle hareket eden Sincikliler, dünyanın yeni bir lidere ve lider ülkeye ihtiyaç duyduğunu görerek oy kullanmıştır. Bu nedenler dünya lideri meziyetlerini taşıyan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 96 oranında destek olarak kendi rekorunu kırmıştır. Ve buna ses veren Sayın Cumhurbaşkanımız İl Başkanları toplantısında belirtmiştir, Sincik halkı olarak bu bizi onurlandırmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan büyük şeref ve onur duyarız” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz