Seyyah ”Bizim İller” Projesi Sona Erdi

  0
  72

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Adıyaman’da bu yıl ikincisi düzenlenen, Seyyah ”Bizim İller Projesi” sona erdi.
  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ikincisi düzenlenen proje kapsamında Adıyaman Merkez ve ilçelerinde yaşayan 14-18 ve 19-26 yaş arasındaki gençler birer günlük geziler sayesinde yaşadıkları kenti ve komşu illeri görebilme fırsatı buldu.
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, 19 Şubat- 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen projeyle 10 bin 482 gencin gezme imkanı bulduğunu söyledi.
  Bağcı, “Binlerce gencimiz ‘Seyyah Bizim İller Projesi’ sayesinde Atatürk Barajı başta olmak üzere kent merkezindeki tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra komşu illerden Gaziantep ve Şanlıurfa’yı da görebilme imkanı buluyor. Adıyaman Üniversitesi Kampus alanını gezen gençler topluca yenilen öğle yemeğinin ardından tarihi Perre Antik Kentini, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı MOBESE Kent Görüntüleme Sistemi’nin bulunduğu merkezi, Müze, Abuzer Gaffari Türbesi’ni de görerek, Gençlik Merkezi görevlilerinin refakatinde şehir merkezini geziyor.
  Proje kapsamında ilimize 10 bin kontenjan verilmişti ancak Adıyamanlı gençlerin daha fazla imkanlardan yararlanabilmesi için bu sayıyı 10 bin 482’ye çıkardık. Amacımız özellikle derslerinde başarılı olan gençlerimizi birer günlük gezilerle yeni yerler görmelerine ve yeni arkadaşlıklar kazanabilmelerini imkan sağlamak. Umarım gençlerimiz bu fırsatı iyi değerlendirmiştir. Ben gençlerimiz için bu projeyi hazırlayan Bakanlığımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz