Samsat Kaymakamı, Köy Okulunda Karne Dağıttı

  0
  435

  Adıyaman’ın Samsat İlçe Kaymakamı İsmail Sündük, bazı köy okullarına giderek öğrencilere karnelerini dağıttı.
  Öğrencilerin bir yıl boyunca verdikleri emeklerin göstergesi olan karne sevincine ortak olan Kaymakam İsmail Sündük, karneleri ile birlikte öğrencilere kitap hediye ederek, tatilde kitap okumalarını ve bol bol dinlenmelerini tavsiye etti.
  İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Eleştir ile birlikte Bayırlı, Bağarası ve Gölpınar İlkokulları’nı ziyaret eden Kaymakam Sündük, şöyle konuştu:
  “Karne öğrencilerimizin ulaşmak istedikleri heyecanlarından bir tanesidir. Bu mutlu heyecanlarına bizde ortak olmak istedik. Bu karnelerde öğrenciler nasıl ki kendilerini değerlendirecek ve biraz daha çalışma gereği duyacaklarsa velilerde kendilerini sınayarak çocukları için yapabilecekleri fedakârlık ve özveriyi değerlendirmelidirler. Ben öğrencilerimize daha çok kitap okumayı tavsiye ediyor, iyi tatiller diliyorum.”
  Öğrencilerin derslik, araç gereç veya başka ihtiyaçlarının olmadığını kaydeden Kaymakam Sündük, idare olarak eğitim için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını ifade ederek, öğrencilere düşen görevin sadece çok çalışmak olduğunu sözlerine ekledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz