Samsat Hükümet Konağı Tadilattan Geçti

  0
  429

  Adıyaman Samsat İlçe Hükümet Konağı’nda başlatılan tadilat çalışmaları tamamlandı.
  Samsat Kaymakamlığı tarafından yürütülen çalışma ile hükümet konağı binasında iç ve dış duvarlarında onarılarak boyattırıldığı, engelli vatandaşlara uygun olarak dizayn edilen rampa ve tuvaletlerin yapıldığı, ayrıca bahçenin yeniden düzenlenerek alanın kilitli parke taşı ile döşendiği belirtildi.
  Uzun zamandır kullanılan ve ciddi bir bakımdan geçirilmeyen hükümet konağı duvar ve bahçesinde kötü bir görünüm mevcutken, yapılan tadilat ve boya çalışmaları ile bahçenin kilitli parke ile döşenmesi çalışması sonucunda güzel bir görünüm kazandırıldı.
  Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, kamu binalarından daha fazla süre istifade edebilmesi, kamu çalışanlarının daha rahat bir ortamda çalışmalarının temin edilmesi ve çevreye güzel bir görünüm kazandırılması için zaman zaman tadilat çalışmalarının yürütülmesi gerektiğini ifade etti.
  Kaymakam İsmail Sündük, “Binamızda engelli rampası ve lavabolarının olmaması bir eksiklikti. Dış kapılar açılıp kapanmıyor, bahçede zaman zaman yapılan yamalar güzel olmayan bir görünüm arz ediyordu. Kamu kuruluşlarının örnek olması gerektiğini düşünüyoruz. Temiz ve güzel bir çevrenin oluşturulması için fedakârlıktan kaçınılmaması gerekir. İçişleri Bakanlığından temin edilen ödenekle hükümet konağının iç ve dışı tadilattan geçirilerek boyattırıldı. Duvarlardaki gelişi güzel kablolar kanallara alındı. Bahçe kilitli parke taşı ile döşenerek kapılar onarıldı. Bunun yanında kısmen de olsa bahçe düzenlemesi yapıldı ve bu çalışmamıza devam edeceğiz. Ayrıca sosyal devlet anlayışımız gereği engelli kardeşlerimiz için lavabo ve engelli rampası yaptırıldı. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmenin çabası içerisindeyiz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz