Muhtar ve Yakınları, Doktoru Darp Etti

  0
  63

   Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor, mahalle muhtarı ile yakınları tarafından saldırıya uğrayarak darp edildi. 
  Edinilen bilgiye göre, arı sokmasından dolayı fenalık geçirerek ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Ali A.’nın hastanede kalbi durdu. Hastanede görevli doktor olan Mehmet Kuruş ile diğer sağlık çalışanlarının müdahalesiyle hasta Ali A.’nın kalbi yeniden çalıştırıldı. Hasta Ali A. doktorlar tarafından Özel Park Hospital Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine sevk edilmek istendi. Hastanın sevk işlemleri gecikince, hasta Ali A.’nın yanında bulunan yakınlarından TPAO Mahallesi Muhtarı Hasan H., ile akrabalarından Yusuf H., Abdurahman H., ve Hüseyin Ş., acil doktoru olan Mehmet Kuruş’a saldırdı. Saldırı sonrası gözünde şişlikler ve kollarında sıyrıklar oluşan doktor, hastane güvenlikçileri ile polis ekipleri tarafından şahısların elinden kurtardı. Gözaltına alınan TPAO Mahallesi Muhtarı Hasan H., ile akrabalarından Yusuf H., Abdurahman H., ve Hüseyin Ş., polis merkezine götürülürken, saldırıya uğradıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Mehmet Kuruş’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
  Daha sonra Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan SES Adıyaman Şube Başkanlığı, bir basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasını okuyan SES Adıyaman Şube Başkanı Cahit Önder, “Amacı ve çabası Adıyaman halkına daha iyi hizmet vermek olan Dr. Mehmet Kuruş’un şahsında bu şiddet ve baskılara maruz kalan bütün sağlık çalışanları ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve bu davanın takipçisi olacağımızı vurguluyoruz. Başta hukuki olmak üzere her türlü desteği vereceğimizi ve bu tür şiddetleri kınıyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz