MKYK Y. Üyesi Alkayış: “Ak Parti Değişim ve Dönüşüm Taleplerinin Partisi Olmaya Devam Ediyor”

  0
  84

  13. kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti’nin MKYK Yedek Üyesi Av. Mustafa Alkayış, AK Parti’nin 13. Yıldönümünde de değişim ve dönüşüm taleplerinin partisi olmaya devam ettiğini belirtti.

  AK Parti MKYK Yedek Üyesi Av. Mustafa Alkayış, AK Parti’nin 13. Kuruluş yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. AK Parti’nin özellikle 30 Mart yerel seçimlerinden sonra parti kimliğinden siyasi bir harekete döndüğünü söyleyen Alkayış, “AK Parti artık sadece bir siyasi parti değil davası olan bir siyasi harekettir” diye konuştu.

  Statüko karşısında değişim taleplerinin AK Parti’de cevap bulduğunu belirten Alkayış; “AK Parti bu gün 13. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Yaşı 13. olsa da AK Parti siyasal kökleri çok daha derinlerde olan bir mücadelenin bu günkü adıdır.  Bu günlere gelinmesinde yaklaşık 100 yıllık fikri ve siyasi bir mücadelenin iz düşümü bulunmaktadır. Medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası yolunda çok güç koşullarda inanılmaz bir kararlılığı ortaya koyan ve emeği geçen herkesi saygıyla anıyoruz. Yeni Türkiye’nin inşası yolunda da yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ediyoruz. AK Parti, 30 Mart seçimlerinden sonra siyasi parti olmanın ötesine geçmiş ve siyasi bir hareket olmuştur. Halkımız değişim ve dönüşüm taleplerini AK Parti üzerinden dile getirmektedir. Partimiz değişim taleplerinin cevap bulduğu siyasi zemindir. Halkımızın desteği ile siyasi mücadelemiz devam edecektir. En son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri de göstermektedir ki reformların devamı Milletimizin arzusudur. Milletimizin arzu doğrultusunda nice yıllara diyor, kuruluş yıl dönümümüz nedeniyle tüm camiamızı tebrik ediyorum” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz