Milletvekili Yetiş: Bu Saldırı Esnasında Zulme Başkaldıran ve Şehadete Yürüyenler Unutulmayacak

  0
  55

  Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M. Murtaza Yetiş Mavi Marmara gemisine saldırının yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak zulme başkaldıran ve şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

  Milletvekili Dr. Yetiş yayınladığı mesajda şunları ifade etti. “Mazlumların özgürlüğü için yola çıkan ve özgürlük ideali uğruna canlarını feda edenleri Mavi Marmara menfur saldırısının bu yıldönümünde yeniden anıyorum. Mavi Marmara mazluma sahip çıkmanın sembolü ve adı olmuştur. Dünya, bugüne kadar mazlum milletleri sömürerek gücü elinde tutanların zalimliklerine ev sahipliği yaptı. Mavi Marmara ile birlikte güçlünün haklı olarak gösterildiği Dünya düzenine bir darbe indirilmiştir. Yıllarca her türlü zulüm ve haksızlıklarına ses çıkarılmayan, dünyayı hizaya getirmeye çalışanların sanal güçleri, hileleri, sihirleri, cesaretli insanların tavrı ile yerle bir olmuştur. Bundan sonra dünya eski dünya olmayacaktır. Haklıların güçleneceği yeni bir dünyanın kapıları açılmıştır. Mazlum milletlerin kaderi artık değişim sürecine girmiştir. Bu saldırı aynı zamanda zulmü kendine ilke haline getirmiş İsrail devletine de dur denilebilecek dönüşümün miladıdır.

  Yeni Türkiye bölgedeki tüm denklemlerin içinde yer alan ve artık kendisine rol biçilen değil, rolleri belirleyen bir ülkedir. Bir devin uyanışının sadece küçük hareketleri olarak görülmesi gereken bu süreçte tüm dünya mazlumları ile birlikte yeni bir medeniyetin inşası başlamıştır. Yeni Türkiye; eski dünya düzeninde şekillendirilen bölgenin ve suni sınırların oluşturduğu kaosu ortadan kaldıracak, Yeni Dünyanın adalet eksenli bir nizamla şekillenmesini sağlayacaktır. Bu kutsal yolculukta bu cesaretli çıkışa karşı yürütülen kirli savaşa tüm insanlığın güç birliği içerisinde direnmesi gerekmektedir. Mavi Marmara birilerinin psikolojisini bozduğu için Gezi olayları, 17 Aralık darbe planı hayata geçirilmeye çalışılmıştır. Zalimlerin yanında saf tutarak bu insani duruşun ‘otoriteden izin almadan yapılması’nı eleştirenler ‘aynı otoriteden izin alarak, onay alarak hatta destek alarak’ bu milletin geleceğine kast etmişlerdir. Mavi Marmara aziz şehitleri ile tüm bu maskelerin düşmesini sağlayan, gerçek ile sahteyi, samimi olanla olmayanı birbirinden ayırmamıza vesile olan aynı zamanda ilahi bir kaderdir.

  Bu saldırı esnasında zulme başkaldıran, insani duyarlılığı yüksek, mazlumdan taraf olarak şehadete yürüyen Adıyamanlı şehidimiz Fahri Yaldız kardeşime ve diğer tüm şehit kardeşlerime yeniden Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır ve metanet diliyorum”dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz