Milletvekili Yetiş: Bayrama Filistin’de Yaşananlardan Dolayı Buruk Giriyoruz

  0
  47

  Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M. Murtaza Yetiş Ramazan Bayramını Filistin’de yaşanan acı olaylardan dolayı buruk olarak yaşayacakların söyleyerek en kısa zamanda bu vahşetin sona ermesin Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz dedi.

  Yayınladığı bayram mesajında ‘’ Yeni bir bayramın arifesinde maalesef bir bayramı daha, buruk olarak karşılıyoruz. İçinde bulunduğumuz şu mübarek günler maalesef yine Müslümanlar için acı ve keder dolu günler olmuştur. Suriye’de, Irak’ta ve son olarak Gazze’de, Müslümanlar büyük bir acı ve gözyaşı içinde bir kurtuluş yolu aramaktadır. Suriye’de zalim Esed, Irak’ta Maliki ve IŞİD yüzünden çocuklar ölmekte masum insanların kanına girilmektedir. Bu kutsal zamanlarda bile masum insanların yaşam hakkı ellerinden alınabilmekte ve gerçekten vicdanları sızlatan görüntülere sebebiyet verilmektedir. Artık bu görüntülerin yaşatılmaması adına tüm zalimlere çağrımız en kısa zamanda bu zalimliklerden vazgeçmeleridir.

  Diğer bir kanayan yaramız Gazze’de terör devleti İsrail’in mezalimlikleri devam ediyor. Çoluk çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden evlerinin üzerine bomba yağdırmaya ve masum sivil halkı pervasızca katletmeye devam eden Siyonist rejim, göz boyayan ateşkes çağrıları ile dünyadan yükselen tepkileri azaltmaya çalışıyor. Burada kalıcı bir ateşkesin tek şartı başkenti doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin kuruluşuna tüm Dünyanın destek vermesi ve Siyonist rejimin 1967 sınırlarına geri dönmesidir. Kalıcı ve sürdürülebilir bir ateşkesin sağlanarak bölge halklarının barış ve esenlik içinde yaşamlarını sürdürmeleri hepimizin temennisidir. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bu konuda üzerine düşeni her zaman yapmaya hazır olduğunu ve kalıcı barışın sağlanması için her türlü fedakarlığı yapacağını defaten ifade etmiştir. Yine Türkiye bütün gücüyle masum Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir.

  Bu mübarek günlerin İslam Dünyasına ve tüm insanlığa huzur ve esenlik getirmesini, bu manevi iklimin tüm insanlığı kuşatmasını, iyilerin üstün geldiği adil bir dünyanın kurulmasına vesile olmasını diliyor, bu duygularla tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum’’ dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz