Milletvekili Erdoğan Almanya’da Seçim Çalışması Yürüttü

  0
  63

  AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanvekili Mehmet Erdoğan Almanya’nın Mannheim şehrindeki Türk vatandaşlarla buluştu. 
  Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili Almanya’nın Mannheim şehrindeki Türk vatandaşlarıyla bir dizi toplantılar gerçekleştiren Milletvekili Mehmet Erdoğan, bir dizi gezi ve temaslarda bulundu. Program kapsamında STK ziyaretleri, iftar-sahur, esnaf ziyaretleri, cami ziyaretleri, akraba toplulukları ziyaret edildi.
  Almanya’nın Mannheim şehrindeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili düzenlenen etkinlikte konuşan Mehmet Erdoğan, “AK Parti Avrupalı Türklerin sadece seçim dönemlerinde değil, 12 yıllık iktidarı döneminde her zaman yanlarında oldu. Bakan ve Milletvekili düzeyinde buluşmalar gerçekleştirildi. Milletvekilleri Türkiye vatandaşı yaşayan her ülkeye sıkça gitti ve vatandaşlarla birebir görüşerek onların dertlerini dinledi, eksikliklerini tespit etti, hizmet götürebileceği her alanda yanlarında oldu. Avrupalı Türklerin sorunları rapor edildi, ihtiyaca göre hukuki düzenlemeler yapıldı. 50 yıllık göç hikayesinde Avrupalı Türkler ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşadıkları ülkelerde oy kullanabilecekler. Sandığı milletimizin ayağına biz getirdik. Yaşadıkları ülkelerde siyasi katılımı teşvik ettiğimiz gibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olanların ülkemizdeki siyasi süreçlerde söz sahibi olma hakkı tanıdık” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz