MHP’den İktidara ‘Terör’ Tepkisi

  0
  97

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun, iktidara son günlerde ki terör olaylarından dolayı tepki gösterdi.
  MHP Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Bingöl-Diyarbakır Karayolu’nun terör örgütü tarafından kapatılması ve çocukları dağa kaçırılan annelerin durumuyla ilgili açıklamada bulundu.
  Mithat Solgun gündeme ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “Son günlerde ülke gündemini maalesef terör işgal ediyor. İki üç sene önce adına ‘çözüm süreci’, ‘barış süreci’ diyerek, akil insan atayanlar ‘bu iş bitecek’ denildi. Güya PKK silah bırakıp, ülke dışına gidecek dendi. Ama geldiğimiz noktada 9-10 gündür Diyarbakır-Bingöl karayolu kapalı. Bir devletin iki il arasındaki yol, teröristler tarafından kazılıyor ve ulaşımı kapatıyor. Nedense devlet yetkililerimiz buna sesini çıkartamıyor. Böyle bir utancı bize yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Bu millet buna layık değil. Böyle saçmalık olamaz.
  Güya bunlar Kürtlerin hakkını savunuyorlar. Bingöl’de ki Kürt kökenli vatandaşımız rahatsızlansa, Diyarbıkar’a gitmesi gerekirse nasıl gidecek? Bunun hesabını kim verecek?
  Diğer bir konu ise günlerdir Diyarbakır Belediyesi’nin önünde çocukları dağa kaçıran anneler feryat figan ağlıyorlar. Başbakan HDP, BDP’den çocukları istiyor. B, C planından bahsediyor. Bunların planının Apo’ya yalvarmaktır.
  Bu memleket bunlara layık mı? Bu millet büyük bir millet, bu ülke büyük bir ülkedir. Biz bunları da atlatacağız. Bu millet bu belaları da def edecektir.”
  Mithat Solgun, Adıyaman Belediyesi’nden işten çıkartılan 95 taşeron işçinin biran önce işe alınması gerektiğini ve gariban işçilerin mağdur edilmemesi gerektiğini de vurguladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz