MHP İl Başkanı Solgun, “Başkan Nusret Tunç, MHP’den Özür Dilemeli”

  0
  74

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun’u istifaya davet eden Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç’un özür dilemesi gerektiğini söyledi. 
  Parti Binasında bir basın açıklaması düzenleyen MHP Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun,”Bazı vatandaşlarımız üzerlerine düşmeyen, tabiri caizse haddi olmayan bazı talihsiz açıklamalarda bulunmuşlar. Bunun birtanesi de Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç. Şimdi böyle bir cemaati bir toplumu temsil eden insanların verdikleri beyanatlarda biraz daha dikkatli olmaları lazım.
  Şimdi ben burada Nusret beyin istifasını istemem ne kadar etiktir. Bu kararı ancak Nusret beyi oraya getiren insanlar bu hakka sahiptir. Bundan dolayı onun mensup olduğu Alevi kardeşlerimizin hatırına, biz bu arkadaşımızı rencide etmek istemiyoruz. Ama herkeste haddini bilmesi lazım. Benim burada il başkanlığımı, benim teşkilatımı en alt birimindeki bir ülküdaşım bunu isteme hakkına sahiptir . Bizim partimizle hiçbir ilgisi olmayan ve üstüne üslük oyunu da çekinmeden Demirtaş’a verdiğini söyleyen bir kişinin benim istifamı istemesi kadar yanlış bir şey olamaz. Ben onu Alevi vatandaşlarımın takdirine sunuyorum. Ben sanıyorum Nusret beyin, MHP camiasından bir özür borcu var” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz