Metiner Asılsız Haberlere Tepki Gösterdi

  0
  414

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, ilçe ve belde adaylarıyla ilgili yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.
  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman’ın ilçe adaylarının isimlerini açıklayan bazı internet sitelerinde ve sosyal medya tepki gösterdi. Mehmet Metiner, kesinleşen bir durumun söz konusu olmadığı, AK Parti Genel Merkezi’nin açıklayacağı liste dışında hiçbir listenin gerçeği yansıtmayacağını vurguladı.
  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ilçe belediye başkan adaylarının belirlendiğine ilişkin internet haber sitelerinde ve özellikle de sosyal medyada farklı farklı isimlerin dolaştığı ve hepsinin de ‘kesin’ aday olduğu ilan edilmekte ve bu da bilgi kirliliği oluşturmaktadır. Sayın Başbakanımızın başkanlığında dün İstanbul’da toplanan üst komisyonda Adıyaman’ımızın ilçe adayları henüz görüşülmemiştir. Üst komisyonda öncelikle büyükşehirlerin başkan adayları görüşülmüştür” dedi.
  Metiner, ilçe adaylarının ne zaman açıklanacağı konusunda da bilgi vererek, “Birçok ilçeyle birlikte Adıyaman’ımızın ilçeleri de büyük bir ihtimalle Başbakanımızın Brüksel dönüşünde karara bağlanacaktır. Aziz hemşehrilerimizin AK Parti Genel Merkezinin internet sitesinin dışında hiçbir habere itibar etmemelerini özelikle hatırlatmak isterim” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz