Memur-Sen’den Yıllık Değerlendirme Toplantısı

  0
  77

  Memur-Sen Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen basın toplasında Adıyaman’da ki sendikalaşma oranları ve sendikaların durumlarıyla ilgili bilgi veren başkan Gaffari İzci, şube olarak hep ilklere imza attıklarını belirterek, üye sayısı bakımından Türkiye geneli en güçlü şube olduklarını söyledi.

              Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Memur-Sen Şube başkanı Gaffari İzci, Memur-Sen’e bağlı İş Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı. Toplantıda, sendikanın yıllık faaliyetleri ve yapılan çalışmalar ile ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

  Memur-Sen Genel Merkezinin yaptığı çalışma ve icraatları slayt eşliğinde anlatan başkan Gaffari İzci, eski genel başkan Akif İnan’ı bir kez daha rahmetle, şükranla ve özlemle andıklarını ifade etti.

              Rahmetli Akif İnan Başkan’ın ilk olarak Adıyaman şubesini açtığını belirten başkan İzci açıklamasını şöyle sürdürdü; “Adıyaman Memur-Sen olarak hizmete girdiğimiz günden bu güne yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizle birlikte var gücümüzle çalıştık. Sendikacılık dışarıdan görüldüğü üzere çok kolay bir iş değil. Bizim sendikamıza üye arkadaşlarımızın tamamı belirli bir eğitim seviyesinin üstünde ki bunları ikna etmek, sendikaya üye etmek, onları idare etmek daha zor. Bizler el ele, gönül gönüle çıktığımız bu yolda sendikamızın amaç ve ilkeleri doğrultusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettik, bundan sonra da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Yakalamış olduğumuz bu birlik ve beraberlik sayesinde Adıyaman’da ki sendikalaşma yüzdemiz yüzde 85’e ulaşmış durumda ve bu oranla Türkiye birincisi durumundayız.”

  İzci, Memur-Sen’in ülkenin en önemli sendikalarından birisi olduğunu kaydederek, “Adıyaman’da ki sendikalaşma yüzde 85 ile Türkiye birincisidir. Memurların yüzde 85’i herhangi bir sendikaya üyedir. Bunun yüzde 65’i de Memur-Sen’e bağlı sendikalara üyedir.Adıyaman atılım ve hamle yapmak istiyorsa herkes kendi alanında bir şeyler yapmalıdır. Sendikada biz bunu başarıyorsak diğer alanlarda her birimiz bunu en iyi şekilde yapabiliriz. Adıyaman’da 17 bin 368 kişi sendikalara üyedir. Bu sayının 9 bin 394’ü Memur-Sen’e, 4 bin 818’i ise KESK ve Kamu-Sen’e üyedir. Kanaatlerimizin doğru anlatılması doğru ifade edilmesinde başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizin katkısı var. Bu ekip işidir. Beraber ekip olamazsanız, bu başarı gelmez. Çalışanları sendikaya ikna etmek çok zordur. Ama bizler bunu hep birlikte başardık. Tabi ki bizler bunu başarırken başarımızda yönetim kurulu arkadaşlarımızın ve üyelerimizin katkısının yanı sıra basın kuruluşlarımızın ve basın mensubu arkadaşlarımızın da katkısı büyük olmuştur. Bu vesileyle ilimiz basınına bir kez daha teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

  Başkan İzci’nin konuşmasının ardından basın mensuplarına katkılarından ötürü teşekkür belgesi verildi.

  AW109478

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz