Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası Düzenlendi

  0
  61

  Adıyaman’da yaz dönemi Kuran kurslarına katılan öğrencilerin oluşturduğu futbol takımları arasında turnuva düzenlendi. 
  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında uygulamaya konulan proje kapsamında 24 farklı camide açılan kurslardan oluşan 32 takımın katılımı ile düzenlenen ‘Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’ sona erdi.
  Adıyaman’da 4 Ağustos 2014 tarihinde başlayıp 18 gün süren turnuva çekişmeli bir şekilde tamamlanırken Tevhid Cami Kur’an Kursu öğrencilerden oluşan takım birinci olurken, Maraşlılar Camii ikinci ve Zorköy Cami takımı ise üçüncü oldu.
  Altınşehir Mahsur Yarımcı Futbol Sahasında düzenlenen final maçına ve ödül törenine Adıyaman Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyaman Mahalli İdareler Müdürü Mahmut İnan, Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya, ASFK Başkanı Cenap Taşkın, Herkes İçin Spor İl Temsilcisi Ahmet Uyanık, Kuran kurslarının hocaları ve çok sayıda sporsever katıldı.
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvasının sona erdiğini belirterek, aynı zamanda Kuran kursuna katılan öğrenciler için Judo, Basketbol, Karate, Futbol, Voleybol, Güreş ve Yüzme olmak üzere 7 farklı branşta spor eğitimlerinin verildiğini söyledi.
  Kuran kursuna giden öğrencilerin spora karşı ilgilerinin memnuniyet verici olduğunu belirten Bağcı, ”Şimdiye kadar düzenlediğimiz kurslarda 1.100 gencimiz eğitim görüyordu ancak bu yıl sonuna kadar hedefimiz bu sayıyı 5 bine çıkararak gençlerimize farklı branşlarda spor yaptırmayı hedefliyoruz” dedi.
  Final maçının ardından dereceye giren Kuran Kursları takımlarına il protokolü tarafından kupa ve madalyaları verildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz