Kesk’e Bağlı Sendikalar İş Bıraktı

  0
  514

  KESK’e bağlı sendikaların iş bırakma eyleminde ‘ayakkabı kutuları’ kullanılarak, Türkiye gündemindeki yolsuzluk ve rüşvet operasyona göndermede bulunuldu.
  KESK’e bağlı sendikaların satış sözleşmesiyle ilgili yaptıkları eylemde halaylar çekilerek, ayakkabı kutularına yazıla yazıldı. KESK binası önünde toplanan sendika üyeleri burada halaylar çekti.
  Daha sonra dövizler eşliğinde slogan atarak Gölbaşı Caddesi üzerinden Demokrasi Parkı önüne gelindi. Burada halaylar çeken sendikacılar, ayakkabı kutularına yazılmış yazılar ile son yapılan operasyona göndermede bulundu.
  Eğitim-Sen Şube Sekreteri Ömer Küçüker, tarafından basın açıklaması yapılarak, bütçeden haklarını istediklerini dile getirdi.
  Ömer Küçüker, “Bugün iktidara geldiği tarihten bu yana emekçilere işsizlik, yoksulluk ve güvencesizlikten başka bir hayat sunmayan AK Parti’nin yağma ve talan bütçesine karşı sesimizi yükseltmeye, bütçeden hakkımızı almaya geldik. Bugün bir kez daha emek için, halk için bütçe demeye geldik. Kayıplarımızın telafisi için her kamu emekçisinin maaşına en az 300 lire zam yapılmasını, herkese iş ve ücret güvencesi sağlanmasını, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını, maaşlarımızın verdi artışından etkilenmemesini, kadın emekçilere pozitif ayrımcılık uygulanmasını, baskı, tutuklama ve sürgüne son verilmesini istiyoruz” dedi.

   

   

  AW000549

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz