Karapınar Caddesi’nde Kaldırım Çalışması

  0
  85

  Adıyaman Belediyesi tarafından Yenimahalle’nin en işlek caddelerinden olan Karapınar Caddesi’nde kaldırım çalışması yapılıyor.

  Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan DSİ Kavşağı’ndan TPAO’ya kadar uzanan Karapınar Caddesi’nin kuzey bölümünde sürdürülen faaliyetler kapsamında, kaldırıma kilitli parke taşı döşeniyor. Belediye’nin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Saha Amirliği ekiplerinin bölgede yaptığı çalışmalar süratle devam ediyor. Bir taraftan zemine dolgu malzemesi serilirken, diğer taraftan farklı renk ve desenlerdeki parkeler yan yana dizilerek güzergâha farklı bir görünüm sağlanıyor. Çalışmaların tamamlanıp hizmete sunulduğu bölgelerde oluşan güzelliği gören vatandaşlar, memnuniyetini dile getirerek bu güzel hizmetinden dolayı belediye çalışanlarına tebrik ve takdirlerini iletiyor.

  Konuyla ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Şehrimize daha güzel bir görünüm sağlamak ve yayaların rahat bir şekilde yürüyebilmesi için kaldırımsız güzergâhlara kaldırım yapıyoruz. Vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanan hizmetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Şu sıralar Karapınar Caddesi’ne odaklanmış bulunmaktayız. Bu caddemizin kuzey kesiminde kaldırım var, ancak pek sağlıklı değil. Bordür taşları daha önce dizilmiş, fakat kaldırımın zemini yapılmamış. Bu önemli arterimize hem daha güzel bir görünüm kazandırmak, hem de yayaların rahatlıkla kullanabilmesi için kaldırımın zeminine parke taşları diziyoruz. Buradaki çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız. Parke taşlarıyla oluşturduğumuz bölgeler yayalara hizmet verirken, aynı zamanda farklı renk ve desenlerle de göz kamaştırıyor” denildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz