Kalemkent Konteyner kentin açılışı gerçekleştirildi

0
589

Kalem Vakfı tarafından Narlıkuyu mevkiinde yaptırılan “Kalemkent” konteyner kent törenle açıldı.
“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinde evleri yıkılan ve çadırlara yerleştirilen afetzedelerden 25 afetsede aile, Cumhuriyet Mahallesi Narlıkuyu mevkiinde inşa edilen konteyner kente yerleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yardım çalışmalarına başlayan ve ilk günden itibaren tüm imkanlarıyla seferber olan Kalem Vakfı, depremin birinci günü Kırıkhan’da, üçüncü gününde ise Adıyaman’da açtığı koordinasyon ve lojistik merkeziyle yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Bölgeden Ankara’ya da gelen depremzedelerin barınma ve diğer temel ihtiyaçlarının karşılanması için de gayret gösteren Kalem Vakfı, Adıyaman’da Şeref Cengiz İlkokulundaki yardım merkezinde yaklaşık üç ay depremzedelere hizmet verdi.

Kalem Vakfı, depremden en fazla etkilenen şehirlerden olan Adıyaman’da uzun vadeli hizmet düşüncesiyle yardım faaliyetlerine Cumhuriyet Mahallesi Narlıkuyu mevkiinde Hayırsever Abdurrahman Gazi Beyaz ve Mustafa Gazi Beyaz’ın ücretsiz tahsisiyle “Kalemkent” ismiyle kurduğu konteyner yaşam alanından devam etmeyi planlıyor.

Yardım hizmetlerine yanı sıra 25 depremzede ailenin barınma ihtiyacının da karşılanacağı Kalemkent Konteyner Kent, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Nijer Ankara Büyükelçisi Salou Adama Gazibo, Nijer Fahri Konsolosu ve Kalem Vakfı Kurucu Başkanı Musa Şahin, Adıyaman Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Ali Çetinkaya, Emekli Kuran-ı Kerim Öğreticisi Hasan Karabiber, arsa sahipleri Abdurrahman Gazi Beyaz ve Mustafa Gazi Beyaz ile merkezde ikamet edecek ailelerin katılımıyla dualarıyla gerçekleştirildi.

Kalem Vakfı, kalıcı konutların teslimine kadar ilgili kurumlarla koordineli olarak Adıyaman’da tespit edilecek ihtiyaç sahibi en az 250 aileye düzenli olarak yardım ulaştırmayı ve özellikle kadın ve çocuklar için sosyal, kültürel ve manevi destek programları organize etmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz