İsrail Protestosunda Öfke ve Gözyaşı

  0
  58

  Adıyaman Bağımsız Sivil İnisiyatif Platformu tarafından gerçekleştirilen İsrail’i protesto gösterilerinde gözyaşı ve öfke vardı. 
  İsrail’in Filistin’deki zulüm, vahşet ve soykırımına Adıyaman’da Cuma namazı sonrası büyük tepki gösterildi. Ulu Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası toplanan kadın, erkek, genç yaşlı çok sayıda vatandaş, ellerinde Filistin bayrakları ile tekbirler getirdi, sloganlar atarak İsrail’e tepki gösterdi.
  Ulu Cami önünde toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde Demokrasi Parkı’na kadar yürüdü. Burada Adıyaman Bağımsız Sivil İnisiyatif Platformu adına basın açıklaması yapıldı. Platform adına basın açıklaması yapan Mustafa Kirişçi, “Allah’ın evleri, Kabe’nin şubeleri olan camileri bombalayıp, namaz kılanları hedef alıyorlar. Hastanelerle birlikte evleri ve tarım arazilerini harabeye çevirme gayretindeler. Her yönüyle bir işkence, soykırım ve vahşet yaşanıyor.
  Bu zulüm dünyanın umurunda bile değil. İnsanlığın bu zulme ‘dur’ demesi ve müdahale etmesi gerekirken, bırakın bunları yapmayı insanlık zulümleri seyrediyor. Yaşananlara sırtını bile çevirmiş durumda. Bir millet göz göre göre yok ediliyor. Ortada ‘hastanelerinizi boşaltın orayı bombalayacağız’ diyen ve bu kadar ileri bir savaş ahlakına sahip olan bir İsrail devleti var” dedi.
  Konuşmanın ardından kalabalık Filistin marşını okuduktan sonra, dualar etti. En sonunda ölen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

  AW147354

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz