İnşaat Mühendisleri 17 Ağustos Depremine Fotoğraflarla Dikkat Çekti

  0
  74

  İnşaat Mühendisleri Odası Adıyaman Temsilciliği açtığı fotoğraf sergisiyle, 17 Ağustos depremine dikkat çekildi. 
  17 Ağustos tarihinde 15 yıl önce meydana gelen Marmara Depremi nedeniyle İnşaat Mühendisleri Odası Adıyaman Temsilciliği Demokrasi Parkı’nda sergi açtı.
  1999 yılında meydana gelen depremin unutulmaması ve unutturulmaması için İnşaat Mühendisleri Odası Adıyaman Temsilciliği fotoğraf sergisi açarak basın açıklaması yaptı.
  İnşaat Mühendisleri Odası Adıyaman Temsilcisi Özgür Tunç, on binlerce insanın hayatını kaybettiği Marmara Depremiyle, ülkemizdeki yapı stokunun güvenli ve sağlıklı olmadığının ortaya çıktığını dile getirdi.
  Özgür Tunç açıklamasında, “Türkiye bir deprem ülkesidir. Ülkemiz yer kürenin önemli deprem kuşaklarının üzerinde bulunmaktadır. Toprakların ve nüfusun büyük bir bölümü değişik derecelerde deprem tehlikesi yaşamaktadır. Deprem bir doğa olayıdır. Doğa olayı olan depremin ülkemizde doğal afet gibi yaşanması ve bir türlü önlem alınmaması sorunun kaynağını oluşturmaktadır. Doğa olaylarının doğal afet durumuna geçmemesi ancak her yapının mühendislik hizmeti almasını sağlayacak bir sistem kurmaktan geçmektedir.
  Ülkemizi, kentimizi, yapılarımızı depreme karşı hazırlamanın iki temel yolu bulunmaktadır. İlki mevcut yapı stokunun iyileştirilmesi, güçlendirilmesidir. İkincisi ise yapı üretim sürecinin denetlenmesidir. İlki mevcut olumsuzluğu azaltmayı amaçlamaktadır. İkincisi ise geleceği kazanmakla ilgilidir” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz