İki Kardeşin Çeyizi Yangında Kül Oldu

  0
  471

  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bir evde çıkan yangında, iki kardeşin çeyizi yanarak kül oldu.
  Edinilen bilgiye göre, Adıyaman’ın Kahta ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde bir evde sabah saatlerinde yangın çıktı. Üç ailenin ortak kullandığı evde çıkan yangında birkaç yıllık evli iki kardeşin eşyaları kullanılamaz hale geldi. Sobadan çıktığı tahmin edilen yangına itfaiye ekipleri ve mahalleli müdahale etti. Uzun uğraşlar sonunda söndürülen yangında bir inşaatta yevmiye ile çalışan Emin ve Hasan Atıcı kardeşlerin çeyizleri yanarak kullanılamaz hale geldi. Kardeşlerin maddi durumlarının yetersiz olması nedeniyle babalarının evinde kaldıkları ve inşaata giderek para kazanmaya çalıştıkları belirtildi. Babaları dahil iki kardeşin maddi olarak zor günler geçirdiğini dile getiren mahalle muhtarı Mehmet Ali Atıcı, ailenin yangında birçok eşyasını kaybettiğini söyledi.
  İnşaat işçisi kardeşlere yardım edilmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Ali Atıcı, şöyle konuştu: “Yangının çıktığı evde yaşayanlar ile akrabalık bağım var. Onların durumunu en iyi ben biliyorum. Maddi durumları çok kötü. Zaten durumları iyi olsa üç aile aynı evde yaşamaz. Bu gün de çok talihsiz bir olay yaşadılar ve kullanmaya kıyamadıkları eşyalarını yangında kaybettiler. Allah’a şükür can kaybı yaşanmadı.”
  Yangın sonrası evdeki eşyalar komşular tarafından bahçeye çıkarılarak kullanılabilir durumda olanlar temizlendi.AW000173

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz