İkbal-Der Kahta’daki Suriyelileri Bayram Öncesi Sevindirdi

  0
  95

  Kahta ilçesinde faaliyet gösteren İkbal Kültür ve Yardım Derneği (İKBAL-DER), Suriye’deki savaştan kaçıp Kahta’ya yerleşen bazı ailelere giysi yardımında bulundu. 
  Dernek binasına gelen Suriyeli aileler, kendilerine verilen birçok kıyafet arasından ihtiyaç duyduklarını seçti. Yardımlar arasında, erkek, kadın ve çocuk giysilerinin bulunduğu ifade edildi.
  Yapılan yardım hakkında bir açıklamada bulunan İkbal Kültür ve Yardım Derneği Başkanı Ebubekir Akbaş, “Savaş sonrası Suriyeli kardeşlerimizin Kahta’ya gelmesiyle birlikte yardımlarımıza başladık. Yıllardır birçok mağdur insanın yardımına koşan derneğimiz, bu süreçte de yardımlarına aralıksız devam etmiştir. Bayram öncesi büyük acılar çekmiş olan bu kardeşlerimizin yüzünü güldürmeyi amaçladık. Bu kapsamda bir çok aileye giysi yardımında bulunuyoruz. Tabi yardımlarımız sadece bununla sınırlı değildir. Konaklama, kira, yiyecek, giyecek, yakacak, ev aletleri, mobilya ve eğitim yardımlarımız var. Bunları fakir ve mağdur insanlar için sonuna kadar kullanıyoruz. Bundan sonra da imkanlarımız dahilinde yardımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz