Hafızlık Talebeleri Ödüllendirildi

  0
  72

  Adıyaman’da, hafızlık eğitimi gören 31 öğrenci, düzenlenen geceyle hafızlık taçlarıyla ödüllendirildi. 
  Adıyaman Kur’an Hafızlar Derneği ile Adıyaman İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 2 yıl boyunca hafızlık eğitimi gören 31 öğrencinin Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Adıyaman Bölge Müdürlüğü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Vali yardımcılarından Levent Öztin, Yunus Emre Altıner, AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurul Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Adıyaman TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, STK temsilcileri, dernek başkanları, hafız talebeler ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
  Düzenlenen gece, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Adıyaman Müftüsü Mehmet Öztürkçü, “Bugün Allah’a şükürler olsun ilimizde 481 Kur’an kursumuz bulunmaktadır. Bu kurslarımıza 9 bin 64 öğrenci devam etmektedir. Bu eğitimin 210’u kadrolu, 223’ü geçici olmak üzere 433 Kur’an kursu öğreticisi ile sürdürmekteyiz. Kur’an kurslarımızda hafızlıklarını başarı ile tamamlayan hafızlık belgelerini almaya hak kazanan 31 tane güllerimizi saygıya layık anne babalarını tebrik ediyorum. Kurslarımızın çalışkan ve başarılı yönetici ve hoca kadrosunu canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
  Öztürk’ün konuşmalarının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurul Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Kur’an-ı Kerim’in insan üzerindeki önemine vurgular yaparak konuşmalarda bulundu. Karslı’nın konuşmalarının ardından 31 öğrenci, hafızlık belgelerini, hafızlık taçlarını ve çeşitli hediyelerini programa katılan protokol üyelerinden aldılar. Yapılan belge ve ödül töreninin ardından programa katılan vatandaşlara yönelik, çeşitli hediyelerin bulunduğu hediye çekilişleri gerçekleştirilirken, program gece geç saatlere kadar devam etti.

  AW124559

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz