Güler: “Modern Bir Adıyaman İçin Kültür Merkezi”

  0
  117

  Modern ve yaşanabilir bir Adıyaman için gerçekleştirecekleri projelerini bir bir açıklayan Saadet Partisi’nin Adıyaman Belediye Başkanlığı adayı Arif Güler, “Yapacağımız kültür merkeziyle Adıyaman’ın modernleşme çıtasını bir adım daha ileriye taşıyacağız” dedi.
  Yapacakları kültür merkezi hakkında konuşan Güler, şunları kaydetti:
  “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bir Adıyamanlı olarak üzüntü ve sevinci aynı anda yaşamaktayız. Üzülmekteyiz çünkü 60 yıldır il olan Adıyaman’ın kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak, konferans, seminerlerin yapılacağı, sergilerin gösterileceği bir kültür merkezinin olmamasıdır, sevinmekteyiz çünkü; inşallah bu güzel projeyi rabbim bize nasip edecek. Seçim çalışmalarında şunu görmekteyiz Adıyaman’ı yönetmeye talip olanlar diyorlar ki diğer illerde ne varsa Adıyaman’da da o olacak veya Adıyaman’ı modern bir hale getireceğiz vs. gibi cümleler sarf ediyorlar. Ama biz diyoruz ki çalışmak hizmet etmek inanç, azim, aşk ve gerçekçi projeler ile gerçekleştirilir ve inşallah biz bunu gerçekleştireceğiz. Yapacağımız projelerin hepsinin çalışmaları yapılmış olup ve yaklaşık maliyetleri hesaplanmıştır. İşte bu projelerimizden biri de kültür merkezi projemizdir. Biz yıllarca Adıyaman’da konferansları ve seminerlerin düğün salonlarında yapıldığını, resim veya herhangi bir serginin yapılacağı bir mekanın olmadığını gördük ama inşallah Adıyaman’ı bu durumdan kurtaracak bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Tabi bunu yaparken de öncelikli hedefimiz Adıyaman’ı doğu-batı, kuzey- güney yönünde eşit bir şekilde büyütmek ve şehrin her tarafını bir cazibe merkezi haline getirmektir. Bunun içinde mevcut otogar yerinin bu proje için en uygun yer olduğu kanaatidir. Hem böylelikle otogarın kalkmasıyla o bölge atıl olmaktan kurtulacak hem de yerinden dolayı belediyemiz ekstra biz arazi alımına girmeyecektir. Yapacağız kültür merkezinin altına yapacağımız otopark ile şehrin trafiği rahatlayacak olup projenin kendisinde ise bambaşka güzellikleri göreceksiniz inşallah. Kültür merkezimiz dış görünümüyle Adıyaman’a modern bir çehre kazandıracak; iç mimarisiyle de çok güzel bir yapı olacaktır.
  Kültür merkezimiz içinde konferans ve sanat sergilerimiz farklı salonlar aynı anda icra edilebilecektir. Son olarak da şunu söylemek isterim ki gerek bu projemizde gerek diğer projelerimizde yapılacak tüm hizmetlere halkımızın her kesimini kucaklayacak ve bunun için elimizden gelecek her türlü kolaylığı sağlayacağız. Çünkü biz biliyoruz ki gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse kültür sanat temsilcilerimiz bir etkinlik yapmak istediklerinde mekanlar için yüksek meblağlar ödemekte veya belediyemize ait olan konferans salonunda kıt imkanlarla bu icraatları gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Ama biz diyoruz ki inşallah Adıyaman halkı ve sivil toplum kuruluşlarımızı biz bu ağır yükten kurtaracağız.”

   

  AW000726

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz