Gölbaşı’nda Nihat Hatipoğlu’na Sevgi Seli

  0
  434

  Adıyaman’ın Gölbaşı Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, ‘Sohbet’ konulu konferans verdi.
  ‘Sohbet’ konulu konferansta Hatipoğlu, kendisini dinlemek için gelenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Televizyon programları ve konferanslarıyla halkın büyük beğenisini toplayan İlahiyatçı Prof. Dr. Hatipoğlu’nu dinlemeye gelenler salona sığmadı. Bir Düğün Salonu’nda gerçekleşen konferansa; Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Balkar Beldesi Belediye Başkanı Orhan Orhan, daire amirleri, müdürler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Konferans, Kur’an-ı Kerim okunması ve Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’in selamlama konuşması ile başladı.
  Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Bizim ortak paydamız Allah’ın kelamıdır. Bizim ortak paydamız Resulünün sünnetidir. Bu salonu doldurmak suretiyle dediniz ki bizim ortak paydamız Allah’ın kelamıdır. Bizim ortak paydamız Resulünün sünnetidir. Peygamberimizin hayatıdır ve Sahabenin hayatıdır. Çünkü buraya getirdiğimiz Nihat Hatipoğlu hocamızı özellikle bir yönüyle iyi tanıyorsunuz. O insanlara Allah’ın kelamını sevdiren bir hocamızdır. O insanlara Allah’ın Resulünü sevdiren bir hocamızdır. Siz bugün buraya Allah’ın kelamından, Resulünün hayatından ve sahabenin hayatından dinlemek için buraya geldiniz. Hepinize hoş geldiniz diyor, tebrik ediyorum. Ayrıca Sayın Hatipoğlu’nu Kutlu Doğum Haftası etkinliğine de huzurlarınızda davet ediyorum ve bu etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe stadyumumuzda yapılacaktır” dedi.
  Bayanların ağırlıklı olarak yer aldığı programda konuşan Nihat Hatipoğlu, yaklaşık 1,5 saat Gölbaşılılara’a seslendi. Yoğun katılımdan dolayı bazı vatandaşlarımızın ayakta izlediği konferansta konuşan Hatipoğlu, Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını kendine has üslubu ile anlatarak, vatandaşlarımızı duygulandırdı.
  Peygamber aşkına değindiği konuşmasında, kendisine her yerde gösterilen ilginin Nihat Hoca’ya değil Peygamber aşkına olan sevginin yansıması olduğunu anlatan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber Efendimizin hayatından çeşitli örnekler vererek, özellikle anne ve babalara seslendi ve çocuklarına Peygamber hayatını ve ahlakını anlatmaları konusunda uyardı.
  Kendi annesi ile olan diyalogunu da anlatan Prof. Dr. Hatipoğlu, dünya hayatının gelip geçici olduğunu, bu nedenle bu konferansa katılanların evlerine döndükten sonra ibadetlerine dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.
  Katılımcılardan bir kez daha kendi ibadet hayatlarını gözden geçirmelerini isteyen Hatipoğlu, Allah’ın huzuruna eli boş gitmemek için namaz kılmayanların bu akşam namaza başlamalarını önerdi.
  Hatipoğlu, konuşmalarını dua ederek tamamladı. Konferansın ardından Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na ilçenin simgesi olan onurluk ve kuru peygamber üzümü takdim etti.AW000390 AW000390

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz