Girişimci Adayları Sertifikalarını Törenle Aldı

  0
  503

  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve KOSGEB ortaklığıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan yeni girişimci adayları, törenle sertifikalarını aldı.

  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve KOSGEB ortaklığıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik kursunu başarıyla bitiren girişimci adayları sertifikalarına kavuştular.

  Girişici sayısını arttırmak, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla daha önce Adıyaman merkez başta olmak üzere Kahta ve Besni’de eğitimler düzenleyen Ticaret ve Sanayi Odası son girişimcilik eğitimini Gölbaşı ilçesinde düzenledi. Düzenlenen kurs 4 hafta sürerken kurs sonunda 37 kursiyer belge almaya hak kazandı.

  Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen törende girişimcilik belgelerini Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Serhan Eker ve KOSGEB Adıyaman Hizmet Merkezi Müdürü Adnan Akyüz takdim etti.

  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Girişimcilik eğitiminden yararlanan kursiyerlerin hayatlarına artı değer katacağına inanıyoruz. Kursiyer olarak adım attıkları eğitim yaşamlarını bundan böyle işveren olarak sürdürecek olan katılımcılar hem aile bütçelerine hem de ekonomiye katkı sağlayacaklar. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Verdiğimiz belgelerin geri dönüşümünü görmek istiyoruz. İnşallah kuracağınız işin açılışını yapmaya da geleceğiz” dedi.

  KOSGEB Başkanlık Müşaviri Serhan Eker de; “Girişimcilik konusunda sayın Başkan Mustafa Uslu’nun gösterdiği çabalar çok güzel ve bizi gururlandırıyor. Kendileriyle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Amacımız eğitim alan bireylere ve planladığı bir projeyi sunanlar için kendi işletmesini kurma imkanı veren ve imkanı hibe ve çok uzun dönem geri ödeme imkanı sunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini sağlamaktır” dedi.

  Tören, sertifika alan girişimci adaylarının toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

  giri+şimcilik (4)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz