Gencim Geleceğim Projesi Start Alıyor

  0
  100

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen “Gencim Geleceğim” projesi start alıyor.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel “Şubemiz AR-GE ekibinin büyük emek vererek hazırladığı bu projenin Adıyaman’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  Proje, hem gençlerin hem de ebeveynlerinin umutlu yarınlardaki yüksek beklentinin azmini ve kararlılığını sloganında barındırmakta olduğunu söyledi.

  Proje koordinatörlüğünü Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Genel Sekreteri Ecz.Muhammed Yetkin’in üstlendiği “ Gencim Geleceğim “projesi gençleri, madde bağımlılığına iten durumlara ve bağımlılığın oluşturduğu olumsuzluklara karşı farkındalık yaratmayı, gençleri ve ailelerini bilinçlendirmeyi ve onlara sağlıklı ortamlar sunarak kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklemeyi, amaçlıyor.

  Özöncel,”Projede farkındalık yaratmaya ve gençleri bağımlılık konusunda bilinçlendirmeye yönelik çalışmalara öncelik verilecektir. Bu kapsamda billboard çalışmaları, afiş ve broşürler yoluyla farkındalık yaratılmaya konferanslarla da bilinçlendirme çalışmalarına yer verilecektir. Geziler, sağlık yürüyüşleri, konferanslar yoluyla da gençlere sağlıklı ortamlar oluşturulmaya çalışılacaktır ”dedi.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, Yine proje kapsamında milli, manevi değerlere bağlı gençlerin yetişmesine katkı sunmak adına gönüllülük müessesi olan Yeşilay Cemiyeti kurumunu daha aktif ve etkin hale getirerek yerelde kötülüğün meydana gelmeden engelleyerek toplumsal hayatımızın sağlıklı aile yapımızın akıl ve beden sağlığı yerinde nesiller eliyle yarınlara taşınması; Değişen dünyada klasikleşmiş bağımlılık türleri yanında giderek daha etkin ve zararlı olma eğilimi gösteren yeni ve güncel bağımlılık alanlarının tehdidi altında olan çocuklarımızın, gençlerimizin ve ebeveynlerin bu vicdan hareketine geniş ölçüde katılımını sağlayarak kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olunarak Çanakkale’de uğruna yaşanılan değerler için şehit olan aynı yaş gurubundaki gençlerle günümüz gençlerinin değer buluşmaları sağlanarak gençlerimiz üzerinde farkındalık oluşturulacaktır. Ulaşılan bu gençler ve aileleri, bağımlılık ve bağımlılığa yol açan nedenler konusunda bilinçlenmiş olacaktır. Gençler kendilerine yönelik oluşturulan ortam ve aktivitelere katılarak kişisel anlamda kendilerini geliştirecek, yeni arkadaşlar edinecek, böylece sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılacaklarını umut ettiğini söyledi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz