Filistinliler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  0
  61

   Adıyaman’da Cuma namazı sonrası İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. 
  Adıyaman Ulu Camii’nde Cuma Namazı sonrası Anadolu Gençlik Derneği’nin öncülüğünde gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazı öncesinde Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında sık sık sloganlar atılarak, tekbir getirildi.
  Bedrettin Beyazkaya, şehitlerin kanının ümmeti bir araya getirdiğine işaret ederek, “Şehitlerin kanı bizi bugün yeniden bir araya getirdi. Her zaman ölümler kötü olarak anılır ama bazen şehitler ümmeti bir araya getirmeye vesile oluyor. Her şeyden öte şehitlerimizi hayırlı yad ediyoruz. Siyonist İsrail, her Ramazan ayını Müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağlamıştır. Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’ye, karadan, denizden ve havadan yapılan son Siyonist saldırılarda, yaklaşık yüz kadar Müslüman şehit edilmiştir. Üç yüz kadar Filistinli yaralanmıştır.
  Elli kadar mesken tamamen yıkılmıştır. İki bin kadar konut ağır hasar almıştır. Faşist İsrail özellikle iftar ve sahur saatlerinde saldırılar düzenlemektedir. Karşımızda, Ramazan ayını cehenneme çevirmekten haz alan, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan, aşağılık bir zihniyet vardır” dedi.
  Beyazkaya, açıklamasında BM, ABD, Avrupa ülkelerini de suçlayarak, “Yetmiş yıldır İsrail’in her türlü katliamına ortak olan, destek veren ve arka çıkan Birleşmiş Milletlerden, ABD’den ve Avrupa ülkelerinden bu yeni saldırılar için bir tepki beklemek beyhudedir. Saldırılarda meskenlerin yanı sıra mabetler ve sağlık merkezleri de vurulmuştur. Mabetlere yapılan saldırılar, Siyonist İsrail’in kendinden başka kutsalının olmadığının göstergesidir.Sağlık merkezlerine düzenlenen saldırılar, Siyonist İsrail’in düşük yoğunlukta bir soykırım yaptığının göstergesidir. Filistinli Müslümanların acil gıda ve ilaç yardımına ihtiyaçları vardır. Ağır yaralılar için sağlık tertibatı yetersizdir. İsrail saldırılarda fosfor bombası kullanmaktadır. Siyonist İsrail’in tüm yaptıkları insanlık suçudur” diye konuştu.
  Basın açıklamasının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Daha sonra Filistinliler için dualar okundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz