Eskisaray Mahallesi Muhtar Adayı Akan’dan Büyük Vaat

  0
  395

  Eskisaray Mahallesi muhtarlığına adaylığını açıklayan Ruhi Akan, kazanması halinde devlet tarafından muhtarlara verilecek olan maaşını mahallede yaşayan ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye burs olarak dağıtacağını söyledi.

  Eskisaray Mahallesi muhtar adaylığını a.ıklayan Ruhi Akan, seçilmesi halinde, devlet tarafından muhtarlara bağlanacak olan 877 TL maaşını mahallede ikamet eden ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye eşit oranda burs olarak dağıtacağını dile getirdi. Akan, muhtarlığa maaşı için değil, mahallesine hizmet edebilmek için aday olduğunu söyledi.

  Şu an Umut Işığı Yardımlaşma Derneğinin Denetim Kurulu Başkanlığı ve Kızılay Adıyaman Şubesinin Yönetim Kurulu Üyeliği gibi hayır kuruluşlarına üyelikleri bulunan Eskisaray Mahallesi muhtar adayı Ruhi Akan, imkanları dahilinde başta mahallesi olmak üzere şehrin her köşesindeki yoksullara yardım etmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

  Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Disiplin Kurulu Üyeliği ve Interflora Danışma Komitesi Üyeliğini de sürdüren Akan, projesi ile ilgili şunları söyledi: “Bu seçim muhtar adaylıklarında çok büyük bir patlama yaşandı, bunun da tek sebebi devlet tarafından muhtarlara bağlanan 877 TL’lik maaş. Ancak benim aday olmamdaki sebep kesinlikle bu değil. Kimsenin beni yanlış anlamasını istemiyorum ve bunun içinde kazanmam durumunda devlet tarafından adıma bağlanacak olan maaşı mahallemizde ikamet eden ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye burs olarak dağıtacağımız sözünü veriyorum. Bunun için muhtarlığımız bünyesinde bir içerisinde azalarımızın da yer alacağı bir komisyon kuracağız ve bu komisyonumuz bu bursa ihtiyacı olan öğrencilerimizi belirleyecek. İnşallah Muaffak oluruz.”ruhi akan muhtar haber (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz