Engelliler Zirvede

  0
  115

  Adıyaman’da Nemrut Rotary Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Rotary Engellilerle Zirvede-Nemrut’a Tırmanıyoruz Projesi’ kapsamında çok sayıda engelli, Rotaryenlerin yardımı ile Nemrut Dağı’nın zirvesine çıktı.
  Nemrut Rotary Kulübü tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen proje kapsamında çok sayıda engelli Adıyaman’a geldi. Engelliler, 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’na tırmanış için sabah erken saatlerde hazırlandı. Zorlu bir tırmanış olmasına rağmen tekerlekli sandalye ile gelen engelliler Rotaryenlerin yardımı ile zirveye tırmanmanın sevincini yaşadı. Devasa heykellerin bulunduğu zirveye ulaşan engelliler, hatıra fotoğrafı çektirdi.
  Hayatında ilk kez tekerlekli sandalyede bir tırmanış gerçekleştirdiğini belirten ve Ankara’dan gelen Necla Kılıç, “Bugün hayatımın gerçekten dönüm noktası, çünkü ilk kez bir dağın zirvesine çıkıyorum. Özellikle de Nemrut dağı gibi tarihi bir mekanda olmak beni çok etkiledi. Buradaki devasa heykeller ve atmosfer gerçekten büyüleyici. Ben, engelliler için böyle bir organizasyonu düzenleyen Adıyaman Nemrut Rotary Kulübüne ve sevgili üyelerine çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar ve bu güzel proje olmasaydı bizler burada olamayacaktık. Ben şanslı bir engelli olarak buradayım ama bütün engellilerin bu projeye mutlaka katılmasını tavsiye ediyorum” dedi.
  14 yıldır sürdürdükleri projenin büyük ilgi gördüğünü belirten Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Başkanı Hamit Doğan ise, “Rotary Engellilerle Birlikte Nemrut’un Zirvesinde” sloganıyla her yıl engellileri Nemrut Dağının zirvesinde buluşturuyoruz. Ancak bu yıl Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı mayıs ayının 2. haftası olan engelliler haftasında gerçekleştiremedik ve bugüne ertelemek zorunda kaldık. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu yıl 14.’sünü gerçekleştirdiğimiz projede Ankara, Adana, Gaziantep, Malatya, Mersin ve Gaziantep başta olmak üzere çok sayıda engelliyi Adıyaman’da misafir ediyoruz. Amacımız Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağının zirvesine yaptığımız zorlu bir tırmanış ile engellilerin engel tanımadığına dikkat çekebilmekti ve bunu başardık. Herkes bir engelli adayıdır ve bunu unutmadan hayatımızda var olan tüm engellilerle birlikte onların sorunlarına çözümler üreterek fırsatlar verildiğinde her şeyi başarabileceklerini göstermekti. Bu konuda başarılı olduğumuza inanıyorum. Bizlerle burada olan engelli kardeşlerimize ve projemize destek veren tüm Rotary kulüplerine teşekkür ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz