Encümen Seçiminde Akraba Değil Ehil Olanı Seçin

  0
  493

  2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde partilerden belediye başkanı adayları büyük anlamda netleşti, şimdi halkın gözü kulağı il genel meclis üyesi ve belediye meclis üyesi olacak isimlerde. Bu anlamda halkın parti temsilcilerinden bir isteği var…

  30 Mart 2014’te gerçekleşecek yerel seçimler için aday belirleme telaşına düşen partiler, belediye başkanı adaylarını yavaş yavaş belirlemeye başladılar. Bu anlamda AK Parti’nin Adıyaman adayı eski milletvekili Hüsrev Kutlu olurken, CHP yıllardır partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Zeynal Bakır ile MHP ise eski belediye başkanlarından Mehmet Erdem ile yola çıkacağını duyurdu.

  Şimdi gözler hem ilçelere hem de İl Genel Meclisi ile Belediye Meclis üyeleri için aday gösterilecek listeye çevrildi. Bu anlamda parti temsilcilerinden bir istekte bulunan Adıyaman halkı, sırf partide üst düzey bir isme yakın diye bu önemli görevlere iş yapamayacak isimleri aday göstermemelerini, bunun yerine daha genç, gelecek vadeden ve vizyon sahibi konuya hakim uzman isimlerin bu görevlere aday gösterilmesini istediler.

  Konu ile ilgili DURUŞ Gazetesine açıklamada bulunan vatandaşlar, “Adıyaman yıllardır siyasette hep iktidara oynayan partilerin yanında olmuş olsa da hiçbir zaman hak ettiği hizmetleri alamamıştır. Bunda iktidar ne kadar suçluysa, ilde iktidarı çalıştırmakla görevli olan belediye, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliğine gösterilen adayların yetersizliği de o kadar önemli bir etkendir. Bundan dolayı artık bu seçim, geçmişteki seçimler gibi olmasında ve partiler gerçekten iş yapabilecek, yürekli ve misyon ve vizyon sahibi adaylar ile halkın karşısına çıksınlar. Geçmişte olduğu gibi yine sırf birilerinin adamı diye iş yapamayacak isimleri bizim karşımıza çıkarmasındalar” diye konuştular.

  Aday adayı bolluğu yaşanıyor

  Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de partilerde aday adaylığı konusunda büyük bir ilgi söz konusu.

  Adıyaman’da sadece AK Parti’den il, ilçe ve belde olmak üzere toplam 24 belediye ye başkan adayı olmak için 92 kişi, 30 il genel meclis üyesi için 93 kişi, belediyelerin meclis üyeliği için ise 486 kişi’nin başvuruda bulunduğu belirtildi. Şimdi halk gösterilecek adayları merakla bekliyor.

  ENC+£MEN

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz