Ekili Alan Yangınları Korkutuyor

  0
  92

  Adıyaman’da son günlerde hububat ekili tarlalarda meydana gelen yangınlara karşı Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
  Son bir hafta içerisinde Adıyaman merkezde yaklaşık 80 dekarlık hububat tarlası, Kahta ilçesinde 500 dekar hububat ve buna bağlı olarak 25 dekarlık bağ ve 25 dekarlık badem bahçesi yandı. Ekili alanların artması nedeniyle Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, yangınların çıkış sebeplerini ortadan kaldırmak için vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
  Kemal Şahin, Haziran ayının 20’sine kadar sürecek olan hasat döneminde üreticilerin biçerdöverler operatörlerinin ve vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirterek, “Bir yıllık emek bir anlık sigarayla yok olabilir. Arazide sigara içilmemesini, hasat bitene kadar piknik konusunda duyarlı davranmasını istiyoruz. Üreticimizin hem maddi hem de manevi kaybı olurken, yangınlar ilimizin ekonomisi açısından da kayıptır. Bir anlık dalgınlık ve dikkatsizlik her şeyi bir anda yok edebilir” dedi.
  Adıyaman’da 1 buçuk milyon dekar hububat ekili alan bulunduğunu aktaran Şahin, hasat döneminden sonra da anızların yakılmamasını, topraktaki minarelerin yok edilmemesini istedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz