Eğitim Fakültesi Ek Bina Ve Lojman İnşaatı Başladı

  0
  59

  Adıyaman Üniversitesi merkez kampüsü içerisinde yer alan ve ihalesi sonuçlanan Eğitim Fakültesi ek bina ve lojman inşaatı başladı. 
  Eğitim Fakültesi ile Turizm Uygulama Oteli arasına inşa edilecek olan Eğitim Fakültesi ek binası 6 bin 940 metrekare olacak. Üç katlı olacak olan bina içerisinde 6 derslik, 9 sınıf-atölye, 4 küçük sınıf, 3 laboratuvar, 2 okuma salonu, 1 drama salonu, 3 engelliler uygulama sınıfı, 2 bireysel ve grup psikolojik danışmanlık ve rehberlik odası ve 3 idari personel odası olacak. Diğer taraftan her geçen gün personel sayısı artıran Adıyaman Üniversitesi, zemin katıyla beraber 9 katlı lojman inşaatını da başlattı. 2+1 olacak lojmanda 18 daire bulunacak. İnşaatlar ile ilgili değerlendirmede bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversitenin gelişmekte olduğunu ve adından söz ettiren bir kampüse kavuşacağını söyledi.
  Prof. Dr. Gönüllü “Amacımız eğitimiyle, kampüsü ile dört başı mamur bir üniversite oluşturmak. Üniversitemiz gelişmeye devam ediyor. Kapalı Yüzme Havuzu, stat, Mühendislik Fakültesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ardından enstitüler ve şimdi de Eğitim Fakültesi ek binasının inşaatına başladık. Merkezi derslikler ek binası gibi bazı inşaatlarımız bitiyor. Hedeflerimizi inşaatlarımızı tamamladığımızda yeni kurulan üniversiteler arasında Üniversitemiz eğitimiyle nasıl adından söz ettirdiyse kampüsü ile de adından söz ettirecektir. Bizler nasıl öğrencilerimizi düşünüyorsak çalışanlarımızı da düşünmek zorundayız. Çünkü her şeyi ile kaliteli bir Üniversite olabilmek için bu gereklidir. Bunun için de personelimizin hizmetinde olacak bir lojman inşaatını başlattık. Eğitim Fakültesi Ek Binamız da lojmanımız da hayırlı olsun” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz