Eğitim Bir-Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı

  0
  55

  Eğitimciler Birliği Sendikası Adıyaman Şubesi İl Divan Toplantısı sendika binasında gerçekleştirildi. 
  İlçe başkanlarının ve il yönetiminin katıldığı toplantıda önümüzdeki eğitim ve öğretim yılının yol haritası, eğitim ve öğretimin yerel sorunları, yönetici atamaları ve yaklaşan sendika seçimleri konuşularak değerlendirmelerde bulunuldu.
  Yapılan bu değerlendirmelerde, önceki eğitim ve öğretim yılında karşılaşılan sorunların bu dönemde de yaşanmaması için alınması gereken tedbirler, ilin yetkili eğitim sendikası olarak kendilerine düşen sorumluluklar, çalışanların karşılaştıkları sıkıntılar, ilçe başkanlarının ilçelerinde yaşadığı gelişmeler konuşuldu ve çözüm önerileri tartışıldı.
  İlçe başkanları ve il yönetiminin katıldığı il divan toplantısı sonunda genel bir değerlendirme yapan Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı Gaffari İzci, “Okul yöneticilerini değerlendirmede başarı ve liyakat esas alınmalıdır. Sübjektif, keyfi, başarı ve kalite merkezli olmayan değerlendirmeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Mevcut atama sistemine göre yöneticilerin kadrolu değil de görevlendirilme suretiyle atanması, bunları belli yer ve kişilere mahkûm hale getireceğinden aidiyet ve sahiplenme duygusuna engel olacaktır. Dolayısıyla bu durum yeniden gözden geçirilmelidir. Genel Merkezimizle birlikte bu temel kıstasların uygulanması için baştan beri ortak bir mücadele yürütüyoruz. Eğitim-Bir-Sen olarak eğitimde yapılan reformları yakından takip ediyoruz. Eğitim yöneticilerinin belirlenmesinde de objektif, başarı ve liyakati esas alan her türlü uygulamanın arkasındayız.
  4 yıldır sendikamızın en etkili organı olarak birlikte görev yaptık. İlçelerimizde sendikamızın hem temsili hem de çalışmaları noktasında gösterilen gayretlerden dolayı siz değerli ilçe başkanlarıma ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza, iş yeri temsilcilerimize ve Eğitim-Bir-Sen’e gönül veren bütün dostlara en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri de seçimlerdir. Özgür bir ortamda insanların hür iradesine dayanarak yapılan seçimler her zaman için milletimizin önünü açmıştır. Bu anlamda demokrasiyi ve seçimleri önemsiyoruz. Eğitim-Bir-Sen olarak tüm Türkiye’de seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. Demokrasi Şöleni olarak gerçekleşeceğine inandığımız seçim sürecinin sendikamıza, camiamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz