CHP’den İktidara Elektrik Enerjisi Eleştirisi

  0
  62

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, tarımsal sulamada enerji maliyetlerinin yüksek olmasına ve çiftçinin enerjisinin kesilmesine dikkat çekti. 
  CHP İl Başkanı Bilal Doğan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte tarımsal sulamadaki enerji maliyetleriyle ilgili açıklamada bulundu. İktidar partisini eleştiren CHP İl Başkanı Bilal Doğan, “Çiftçilerin tarımsal sulamada kullanılan elektrikte devlete olan borcunun affıyla ilgili çalışmanın olduğu açıklandı. Ancak elde edindiğimiz bilgiye göre bu yasa kapsamında GAP bölgesi illerinin birçoğu yer almasına rağmen Adıyaman ilinin bu uygulamadan da faydalanamayacağı, yapılan tasarıda Adıyaman ilinin olmadığı ile ilgili bilgi edindik. Eğer bu bilgi doğru ise derhal bunun düzeltilerek af kapsamına Adıyaman’ın da alınması gerekiyor. Atatürk Barajı en fazla Adıyaman’ı olumsuz etkiledi. Bir ilçemiz ve onlarca köyümüz sular altında kaldı ama Atatürk Barajı’ndan bir türlü faydalanamıyoruz. GAP Bölgesi Adıyaman’ın olmasına rağmen tarımsal sulamada kullanılan elektrikte gelecek affın Adıyaman’da uygulanmaması Adıyaman çiftçisine ve Adıyaman’a büyük haksızlık olacaktır. Bu konuda Adıyaman üvey evlat olmaya yine devam ediyor” dedi.
  Doğan, ayrıca yine çiftçinin elektrikle ilgili mağduriyetinin söz konusu olduğunu kaydederek, “Çiftçinin her ürünün belirli bir hasat mevsimi vardır. Çiftçinin aylık düzenli geliri olmaz, ama Akedaş elektrik şirketi, çiftçiden tarımsal sulamadan kullanılan elektrikte aylık fatura tahsilatı yapmaya çalışıyor. Bu da çiftçimizi çok zor durumda bırakıyor. Çiftçiye verilen elektriğin aylık değil hasat mevsimine göre ayarlanmasını ve fatura kesim tarihinin hasat mevsimi tarihine göre düzenlenmesini talep ediyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz