CHP’den Bakan Eroğlu’na ‘Su’ Tepkisi

  0
  87

  CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Çat Barajı’ndan Malatya’ya su verileceğini açıklamasına tepki gösterdi. 
  Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde bulunan Çat Barajı’ndan Malatya’ya su verileceğini açıklamasının ardından Adıyaman’dan tepkiler yükselmeye devam ediyor. Son olarak CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan konuyla ilgili basın açıklaması yaparak, iktidar milletvekillerinin bu konuda Adıyaman’ın haklarını savunması gerektiğini vurguladı.
  Bilal Doğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
  “Adıyaman’ın talihsizlikleri maalesef bitmiyor. Su konusunda ciddi problemlerimiz var. Yazın kurak geçmesi ve projelerin işlevsel olmamasından dolayı Adıyaman’da vatandaşlar yazı susuz geçirdi. Böyle olmasına rağmen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çelikhan ilçesinde bulunan Çat Barajındaki suyun Malatya’ya aktarılacağı beyanında bulundu.
  Adıyaman’ın Nemrut Dağı’na sahip çıktılar; bizden sahip çıkan olmadı. Çat Barajına sahip çıkıyorlar ses çıkartan yok. Atatürk Barajı bizim arazilerimiz sular altında kaldı nimetinden Şanlıurfa faydalandı.
  Sahipsiz memleket gördükleri için herkes Adıyaman’dan bir şey koparmanın derdinde. Orman ve Su İşleri Bakanı çok rahat bir şekilde Çelikhan ilçesinde bulunan barajın suyunun Malatya’ya gönderileceğini söyleyebiliyor. İktidarın yetkililerinden ses çıkmıyor. Siz Adıyaman’ın hakkını bu şekilde mi savunacaksınız? Millet size haklarını savunasınız diye oy verdi.
  Seçtiğimiz vekiller bu konuyla ilgilenmiyor. Bizim vatandaş olarak bunlara tahammülümüz yok. CHP olarak da bu konuların takipçisi olacağız. Milletvekilerinden talebimiz Adıyaman’ın suyuna sahip çıkmalarıdır. Yapamıyorlarsa bu işi bıraksınlar.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz