CHP, Su Sorunundan Dolayı Belediyeyi Eleştirdi

  0
  43

  CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman’da meydana gelen su kesintilerinden dolayı belediyeyi eleştirdi. 
  Hanifi Çavuş parti binasında yaptığı basın açıklamasında, yaz sıcaklıklarının yaşandığı mübarek Ramazan ayında Adıyaman’da nüfus yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde ç eşitli aralıklarla su kesintileri yaşandığını ifade etti.
  Hanifi Çavuş, insanların suya en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olan su kesintileri başta orucunu tutan vatandaşlar olmak üzere çocuk ve yaşlılara hastalık davetiyesi çıkardığını vurguladı.
  Hanifi Çavuş açıklamasında şunları söyledi:
  “Bu tür kesintiler vatandaşı zor durumda bırakmaktadır. Yetkililerin bu kesintilerin sebebi ve süresi hakkında bilgi vermemesi ise vatandaşları çileden çıkarmaktadır. Bu konuda kalıcı çözüm ve derhal vatandaşlarımıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Konunun takipçisi olacağımız konusunda vatandaşlarımız rahat olsunlar. Sözde Adıyaman’ın 50 yılık su sorununu çözecek denilen ve hükümet meydanında borular ı ile reklamı yapılan Havşeri Su Projesi şimdiden içi boş balonmuş. Yeni görevi devralmış bir Belediye Başkanının bu konuda daha dikkatli olması ve kadrosunu bu şekilde oluşturması gerekmektedir.
  Adıyaman gibi dört tarafı su ile çevrili bir şehrin bu çağda su sıkıntısı yaşaması insanın içini acıtmaktadır Şanlıurfa K.Maraş Malatya Gaziantep bizim ilimizin sınırlarında olan sularla su sorununu çözmüşken Adıyaman’ı yönetenlerin bu sorunu çözmemiş olması yürekleri burkmaktadır bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz