CHP, KPSS’nin İptalini İstiyor

  0
  52

  CHP Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Engin Özer, KPSS’nin müfredata uygun yapılmadığını belirterek, sınavın iptal edilmesi gerektiğini söyledi. 
  CHP Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Engin Özer yaptığı basın açıklamasında, 5 Temmuz’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndaki Genel Kültür bölümünde yer alan Tarih sorularının ÖSYM’nin müfredatına ilişkin sınavda sorulacak sorunların dağılımına uygun yapılmadığı ve Atatürk İlke ve İnkılapları’nın tamamen yok sayıldığını belirtti. Engin Özer bu nedenden dolayı KPSS’nin iptal edilmesi gerektiğini aktardı.
  Özer, “Yaklaşık iki milyon öğrencinin girdiği sınavda her yıl sorulan Atatürk İlke ve İnkılap soruları bu yıl sorulmaması tam bir faciadır. Atatürk İlke ve İnkılapları anayasal güvence altına alınmış olmakla birlikte her kurumun yaptığı sınavların başında Atatürk İlke ve İnkılapları gelmektedir. Böylesi önemli bir sınavda Atatürk ilkeleri sorulmaması Atatürk’ü ve onun temel değerlerini kaldırmaya yönelik bir uygulama olarak görüyoruz. ÖSYM’nin yaptığı sınavlar son zamanlarda tartışılır hale gelmiştir. Bu sınavda soruları hazırlayan ve soruların yayınlanması için onay veren herkesi yüce Türk milletini vicdanına bırakıyorum. Bu anlamda 05.07.2014 tarihinde yapılan KPSS’nin iptali için sınava giren tüm adayları yargıya başvurup haklarını aramalarını bekliyoruz. Bu konuda öncülük etmeye hazırız” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz