CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan: “Varlıklarıyla Onurlandığımız Kadınlarımızı 79. Yılda da Kutluyorum”

  0
  487

  Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79. yıl dönümünün hep birlikte kutlandığını ifade eden CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan “Kadınları bu güzel ve anlamlı günden dolayı kutluyorumdedi.

  “Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilen 1934 yılından günümüze kadar kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında başarıyla görev almışlar ve almaya da devam edeceklerdir” diye belirten Başkan Bilal Doğan şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkan, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur” demiştir. Dolayısıyla, bugün her alanda kadın sayısının artıyor olması, değişim ve dönüşümün en somut örneğidir. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar.”

  Doğan, Dünya Kadın Hakları Günü’nün dünya üzerinde çözülmemiş sorunların acısını çeken milyonlarca kadının varlığına rağmen her yıl dünya kadınları için yeni bir umut ışığı oluşturduğunu savundu. Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öyle ki bizler bu günü kadınlar için bilinçlenme, aydınlanma ve dayanışma günü olarak da ifade etmekte yarar görüyoruz. Yaşantımız boyunca doğumdan ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın Kadın Hakları Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”AW000630

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz