CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Levent Bozat İstifa Etti

  0
  62

  30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde CHP’den Belediye Meclis Adayı olan Levent Bozat, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
  CHP’nin Merkez İlçe eski Başkan Yardımcısı, il delegesi olan ve son olarak da, yerel seçimlerde kontenjandan Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Levent Bozat partisinden istifa etti. Levent Bozat, CHP’nin demokrasi anlayışının kendi demokrasi anlayışına ters düştüğünü belirterek, özellikle yerel seçimlerde il ve ilçelerde belediye başkan adayı, belediye meclis üyesi adayları ve il genel meclisi adaylarının antidemokratik yöntemlerle, birkaç kişinin inisiyatifine bırakılarak belirlendiğini kaydetti.
  Levent Bozat, açıklamasında, “Aydın, liberal, toplumsal duyarlılığı olan, eğitim seviyesi yüksek, kişilerin dikkate alınmaması, kadın ve gençlik kotalarının uygulanmaması, şehirli, köylü, aşiretçilik, bölgecilik, mezhepçilik gibi kriterlerle belirlenen toplumda karşılık bulamayan tercihlerle girilen seçimlerden alınan sonuçlar ortadadır. Bu yanlışları yapanların başarısızlıklarını ’başarı’ olarak insanlara empoze etmeye çalışması ve özeleştiri vermemesi demokrasi anlayışıma ters düşmektedir Bu nedenlerden dolayı CHP üyeliğinden istifa ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz