Bosna’dan Adıyaman’a Teşekkür

  0
  46

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi’ne, Bosna Hersek’in Zenica şehrinden teşekkür.

  Geçtiğimiz aylarda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesinin, Bosna Hersek’in Zenica şehrindeki DLAN Engelli Dayanışma Derneği’ne 40 akülü engelli aracı bağışlaması memnuniyetle karşılandı.

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesinin Bosna Hersek’teki engellilerin hayal edemeyeceği bir yardım gerçekleştirdiğini belirten İHH Ankara Koordinatörü Mukadder Tanok Kırbaş, yapılan yardımdan dolayı Adıyamanlılara ve dernek yetkililerine teşekkür etti. Kırbaş, DLAN Engelli Dayanışma Derneği tarafında Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi’ne iletilmek üzere yollanan teşekkür plaketini Şükrü Çelik ve Ali Arıca’ya teslim etti.

  Yetim Dayanışma Günlerinde Bosna Hersek’teki engelli derneklerinin ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalar yaptıklarını ve Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi’nin de destek verdiğini söyleyen Kırbaş, şunları kaydetti: “Yeşilay Cemiyeti, Bosna’daki engellilere hayal edemeyeceği bir şeyi gerçekleştirdi, daha önce oradaki engelliler bebek araçları kullanıyordu. Sizlere ‘engelli aracı gönderelim’ dediğimizde inanamadılar, Adıyamanlıların ve Yeşilay Cemiyeti’nin destekleriyle DLAN Engelli Dayanışma Derneği daha da güçlü, sizlerin sayesinde arkalarında Türkiye’den aldıkları gücü daha da fazla hissediyorlar. Bosna’daki kardeşlerinizin selamını ve dualarını iletiyorum.”

  Ayrıca desteklerinden dolayı AK Parti Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş’e de teşekkür plaketi verildi.

  AK Parti Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş’in de desteklediği kampanya ile Bosna’ya gönderilen akülü araçların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında TİKA ve Dışişleri Bakanlığı da katkı sağlamıştı.

  Ye+şilay (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz