Besni’de Yüzde 50 Hibe Tanıtım Toplantısı Yapıldı

  0
  422

  Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Adıyaman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İrfan Turan tarafından Adıyaman’ın Besni ilçesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.
  Besni Toplum Merkezi Toplantı Salonu’nda Besni’de tarımsal yatırım yapmak isteyen çiftçilerin bilgilendirilmesi ve tarımsal yatırımların arttırılmasına yönelik olarak yapılan toplantıya; Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Ziraat Odası personelleri, Besni’de faaliyet gösteren tarım danışmanları ve tarımsal yatırım yapmak isteyen vatandaşlar katıldı.
  Toplantıda tarıma dayalı ekonomik yatırımların yüzde 50’sinin hibe olarak, şahıslarda 300 bin TL tüzel kişiliklere ise 800 bin TL olarak yapılacağı ve desteklenecek olan yatırım konuları hakkında bilgiler verildi.
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Adıyaman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İrfan Turan, yapmış olduğu açıklamada yatırım yapmak isteyen vatandaşlara her türlü teknik bilgi ve desteğin verileceğini, son müracaat tarihinin ise 27 Ocak 2014 olduğunu belirterek, Besni’de bu tür yatırımların yapılmasını istediklerini kaydetti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz