Besni’de 20 Ortaokula Fen Ve Teknoloji Laboratuar Malzemesi Dağıtıldı

  0
  429

  Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından fen ve teknoloji laboratuar malzemesi dağıtımı yapıldı.
  SODES Kültür Salonu’nda düzenlenen törene; Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı İsmail İri, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç ve malzeme dağıtımı yapılacak 20 ortaokulun müdürleri katıldı.
  Törende konuşan Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, “Fen ve Teknoloji laboratuar malzemeleri için kurulan komisyon marifeti ile okullarda en çok ihtiyaç duyulan fen ve teknoloji dersi malzemelerini tespit ederek talep ettik. Mevcudu en fazla olan 20 ortaokulumuzu tespit ettikten sonra okullarımıza bu malzemeleri Kaymakam Bey önderliğinde vermek istedik. Şimdiden yapacağınız etkinlik ve deneylerde başarılar diliyorum” dedi.
  Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Fen ve Teknoloji Bilgisi eğitiminde laboratuar malzemeleri ve yapılan deneyler derse karşı dikkatin çekilebilmesi, fen konularının daha etkili ve anlamlı öğrenilebilmesi için zaruri bir ihtiyaçtır. Bizlerde okullarımızın bu eksiklerini giderecek bir çalışma yaparak talep ettiğiniz malzemeleri size vermek istedik. Bildiğiniz gibi Fen eğitimindeki deney ve laboratuar eksiklikleri daha sonra orta öğretimdeki Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi fen derslerinin anlaşılmasını zorlaştırmakta ve hatta öğrencilerin bu dersleri ezber ders olarak algılamalarına neden olacağından ortaokulda bu malzemeler hayati öneme sahiptir. Bu törenle malzemeleri sizin hizmetinize sunmak istedik. Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bu proje için özel kaynak oluşturduğu için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.AW000068

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz